| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! happy As vrea sa ma ajutati in legatura cu mica mea problema...ma rog, daca o pot numi asa. Chestia e ca eu am absolut tot ce imi doresc! Am niste parinti care sunt ok, cu care ma inteleg, note bune la scoala iau(doar 9 si 10) sunt cea mai buna din clasa(sunt clasa a-8-a), am si prieten(iubit) pe care il iubesc enorm de muult. Sanatoasa sunt, de bani nu duc lipsa in nici un caz de fapt nici nu stiu dac duc lipsa de ceva. Acum problema este ca am de toate dar NU sunt fericita. Ma simt trista. Si habar nu am de ce. In ultima vreme nu ma mai inteleg pe mine insami! Nu stiu ce am, nu stiu ce ma face sa ma simt trista. Adica nu pot sa zic ca viata mea a fost din totdeauna roz, am mai avut si eu si momente mai grele prin care am trecut in viata dar asta e. Chestia e ca eu nu am un motiv sa fiu trista dar totusi sunt! Oare de ce? De ce? De ce ma simt atat de trista? Ce sa fac sa nu mai fiu? Oare trec prin vreo depresie specifica varstei? Sper sa ma ajutati cu un raspuns. Si bine inteles dau FUNDA la cel mai bun raspuns! Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Fdstra a răspuns:

Ai nevoie de ceva pentru care sa lupti.Omul este din fire competitiv, are in permanenta nevoie de un motiv care sa-l puna in miscare, care sa-i faca viata interesanta si sa-l faca sa simta ca traieste.Cu siguranta exista lucruri pe care ti le doresti, dar nu le ai incawinking Mediteaza la partea asta si incearca sa le obti thinking Ai si o anumita varsta in cadrul careia esti predispusa la asa ceva destul de tare...e normalwinking

1 răspuns:
| d3javw a răspuns:

Sti cum e, cred ca ai primit cam,, totul'' si nu ai luptat prea mult pentru ceea ce ai si nu mai ai nici o satisfactie si nu te m-ai bucuri de ce ai langa tine.