| DyanneDolce a întrebat:

Hello! Vouă cum vi s-a părut clasa a VI-a? Este grea?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Mie clasa a VI-a mi s-a părut cea mai uşoară din gimnaziu. La cele două materii principale nu ar trebui să ai probleme: matematica a fost simplă (acum intri în geometrie), iar la română s-au studiat texte intrigante, care mie, personal, mi-au făcut plăcere să le studiez şi să le analizez.
Tot în clasa a VI-a vei avea parte de o materie nouă - fizica.
Fizica de bază este simplă (se lucrează cu calculul vitezei şi a distanţei), însă îţi recomand să fii cât mai atentă la ea, întrucât pe parcurs se va face transforma într-unul dintre cele mai dificile obiecte. Cât despre celelalte materii, nu cred că ai de ce să îţi baţi capul. Atmosfera va fi destul de relaxantă, întrucât încă vei fi considerată "un boboc".
De-abia dintr-a şaptea vei avea mai multe responsabilităţi şi vei fi nevoită să te ridici la un nivel superior.
Îţi doresc cât mai mult succes în noul an!

4 răspunsuri:
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Asa si asa.E mai greu ca incepi geometria(care sugeeeee rau de tot),la algebra e ok, la romana e destul de nasol, dar te descurci intr-un fel sau altul.Restul sunt ok(in afara de fizica, unde nu o sa intelegi nimic).In fine, dar nu e o extrem de grea.Ptr cineva de varsta ta o sa fie o provocare, normal.Dar na, te obisnuiesti.Deci,don't worry, nu e sfarsitul lumii.Si cum zice si Ray(careia vad ca i se par toate obiectele usoarelaughing,ceea ce e incredibil),sunteti considerati inca incepatori, deci o sa fiti luati mai usor, nu o sa se puna multa presiune asupra voastra.Per ansamblu nu este grea, dar trebuie sa fii atenta, ca in orice clasa de altfel.Bafta kindero!:*

| Roxana6277 a răspuns:

Buna. Clasa a sasea nu mi s-a parut foarte grea, singura materie mai grea a fost fizica caci nu mai facusem pana acum. Dar in ansamblu nu este foarte grea. De-abia a saptea si a opta or sa fie mai grele. Dar a sasea nu e f grea.

| andreyutzzu3 a răspuns:

A opta mi s-a parut cea mai tare. Atunci am descoperit si eu fetele, bautura, distractia, si am avut si note bune!

| tagastatud_6576 a răspuns:

Clasa a sasea? nu eu imi aduc ainte cu placere de ea. Oricum este mai relaxanta, pentru ca sti deja cum sunt profesorii. Materii noi nu cred sa ai.