| Biancaverestiuc a întrebat:

Cum e clasa a 8-a, e grea sau usoara? Voua cum vi s-a parut? Niste sfaturi va rog.

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E ceva mai dificila ca orice clasa din scoala generala fiindca ai stresul cu examenele, dar daca inveti, iti oferi timp si pentru exersat, invatat dar si pentru relaxare, va fi bine. Depinde de tine.Succes.

| Adry05 a răspuns:

Exceptand faptul ca stiam ca urmeaza examenul a fost foarte relaxanta, mai ales semestrul 2 pentru ca profesorii nu ne mai stresau cu nimic, ne dadeau note pe referate sau pe ascultari super usoare si scurte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mate și română vei rezolva mai mult variante și vei face materie pentru examene.
Mai apare o teză (istorie sau geografie).
În rest, dacă ai profi înțălegători, vor fi mai lejeri.

| Satango a răspuns:

Bună!
Nu e greu atâta timp cât înveţi. Faza e că trebuie să fi mai serios în clasa a VIII-a deoarece urmează evaluările naţionale. Baftă!

| Biancaverestiuc explică (pentru Satango):

Multumesc

| Satango a răspuns (pentru Biancaverestiuc):

Nu ai pentru ce.

| AlexDFY a răspuns:

E foarte obositoare, toti te streseaza cu examenele

| StochitaCatalin a răspuns:

Conteaza mult cum sunt profesorii tai. De obicei la materiile mai nesemnificative mai ales in semestrul 2 lasa mai lejer.

| bibi518 a răspuns:

Nu-i grea, dar desigur ca nivelul de dificultate e putin mai ridicat, insa nu trebuie sa iti faci griji, tu trebuie doar sa inveti si sa te comporti normal, ca si in celelalte clase.Singura diferenta consta in examenul de la finalul clasei cand vei avea putine emotii, dar keep calm... daca vei invata sigur vei trece, nu-i asa de greu happy
Mult succes la scoala! smug