| JustMe_8650 a întrebat:

Hello!
Vreau sa va cer parerea...

Am un vecin cu un an mai mare ca mine cu care ma intelegeam bine cand eram mici, ieseam si ne jucam impreuna... ma rog copilarii. Eram la aceeasi scoala, dar din clasa a5a s-a mutat la liceu, si nu am mai vorbit adica nu ne-am mai salutat cand ne intlaneam si chestii d`astea. Acum am intrat si eu la acelasi liceu cu el, si vreand nevrand ne intalnim, dar tot nu vorbim, nu ne salutam. Nu sunt sigura daca mai ma stie (dar probabil ca da, fiindca de cateva ori se uita asa lung la mine).
SI stiti daca nu am mai vb si asa mi se pare aiurea sa ma duc si sa ii zic "salut. ce faci?"
Totusi mi-ar place sa redevenim amici. Ce sa fac? Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca vrei sa vorbesti cu el, creiaza o situatie prin care intamplator sa intri in vorba cu el. Sunt sigur ca nu te va refuza.

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si a ta, dar eu sunt vecinul cu 1 an mai marelaughing in rest situatia e asemanatoare in proportie de 100%
Scuze pentru raspuns intarziathappy

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Ca nu te cunoaste... da el nu mai e vecinul tau?

| JustMe_8650 explică:

Ba da...adica nu stam pe aceeasi scara. dar tot un fel de vecin vine big grin