| JustMe_8650 a întrebat:

Hello!

Vreau sa va cer parerea...

Am un vecin cu un an mai mare ca mine cu care ma intelegeam bine cand eram mici, ieseam si ne jucam impreuna... ma rog copilarii. Eram la aceeasi scoala, dar din clasa a5a s-a mutat la liceu, si nu am mai vorbit adica nu ne-am mai salutat cand ne intlaneam si chestii d`astea. Acum am intrat si eu la acelasi liceu cu el, si vreand nevrand ne intalnim, dar tot nu vorbim, nu ne salutam. Nu sunt sigura daca mai ma stie (dar probabil ca da, fiindca de cateva ori se uita asa lung la mine).

Si stiti daca nu am mai vb si asa mi se pare aiurea sa ma duc si sa ii zic "salut. ce faci?"

Totusi mi-ar place sa redevenim amici. Ce sa fac? Voi ce credeti? Va rog idei concrete si realizabilewinking.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te apropii de el si il saluti apoi ii zici daca poate sa stea un moment cu tine ca vrei sa ii zici ceva si iti dai drumul daca zice nu atunci intreaba-l cand poate.

| tina_3350 a răspuns:

Ai putea sa faci rost de id'u lui si sa te bagi in seama cu el pe mess si dupa aia el o sa inceapa sa te salute pe la scoala.Iti zic din proprie experienta ca mie asa mi se intampla. :*

funda?batting eyelashes

| JustMe_8650 explică:

Stiti care e chestia... e aiurea sa ma duc la el si sa il salut si sa vb cu el daca de 4 luni de cand a inceput scoala ne intalnim aproape zilnic si nu am vb cu el... intelegeti? si sa ma duc acum asa din senin.

| Visina a răspuns:

Nu are cum sa nu-si aminteasca copilaria, si chair daca a uitat-o, adu-i tu aminte, du-te langa el si spune-i cine esti, daca isi mai aminteste de tine, ce a mai facut, vorbiti de copilaria voastra(Daca nu e prea mult)

| VyRuS a răspuns:

Eu zic sa incerci sa il baci oleaca in seama