| seena8616 a întrebat:

Hello! vreau si eu un sfat in special de la fete: vara trecuta m-am vopsit cam des. am incercat aproape toate culorile de blond si s-a cam deteriorat parul. nu m-am mai vopsit deloc de aunci. insa eu natural st satena si au crescut varfurile peste blondul deschis si e cam inestetic. pot sa ma vopsesc saten doar de data asta chiar daca am putine fire despicate, iar apoi sa nu-l mai vopsesc mult timp?

fundita+vot

Răspuns Câştigător
| thefirstangel a răspuns:

Da! de ce nu?

dar ca s nu ti se mai deterioreze parul in continuare.foloseste un sampon care s il repare. din acelea dl garnier(si eu am parul tocat si despicat dl placa.si folosesc un sampon care sa-l repare)

fundizta?

3 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Eu cred ca mai bine ai mai lasa parul putin si dp aia sa. l vosestii altfel o sa. ti cada si nu ti.ar placeaa mai lasa o luna o luna shii si apoii vopsestel:X ca sa nu. ti cada in plus daca ai varfuriii blonde shii parul saten sar vedaa chiar cool:Xwinking sper ca ti-am fost de ajutor:X fundistaa t rogbig grin:X

| Jony123 a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuia sa te vopsesti, dc nu te-ai gandit la asta inainte... Oricum il vopsesti laloc si dupa un timp te tunzi scurt ca sa se regenereze parul... Si sa nu te mai vopsesti, poti sa iti pierzi si parul din cauza vopselelor!

| ahaha a răspuns:

Si eu am facut exact acelasi lucru ca si tine, si saptamana trecuta m-am vopsit in culoarea mea naturala, tot pentru a scapa de problema radacinilor. Incearca o vopsea fara amoniac cum ar fi cea de la Garnier si amesteca o sticluta de ulei de ricin in vopsea inainte sa o aplici pe par, ca sa iti protejeze parul in timpul vopsitului.
De asemenea, ar fi bine sa iti tunzi varfurile pentru a strimula cresterea parului si a scapa de cele despicate. Si pe langa samponul si balsamul regenerant pe care ti l-a recomandat si DenisseDulshe06, ai putea incerca si o masca saptamanal. Sfatul meu: foloseste produse Syoss, sunt foarte bunehappy
Sper ca ti-am fost de ajutor.