| anonim_3034 a întrebat:

Help me!
Cunosc un baiat de un an si jumatate. el are 18 eu 16. am fost impreuna 3 zile doar atunci cand ne-am cunoscut dupa aceea s-a despartit de mine deoarece el a crezut ca sunt curva si ca o poate face cu mine etc insa a vazut ca nu sunt asa.am pastrat in continuare legatura.

am foarte multe motive (mi-ar lua o groaza de timp sa le scriu aici), de multe ori mi-a dat de inteles ca ma iubeste, am luptat pentru el mereu in speranta ca poate iese ceva insa degeaba. el e genu de baiat care nu sta la o relatie serioasa. ne-am certat de foarte multe ori, s-a intamplat si cate 3 4 luni sa nu vorbim insa in final tot ne impacam si continuam sa vorbim ca amici.

el ma iubeste insa nu vrea sa fie cu mine deoarece ii este teama sa nu ma raneasca, el stie ca eu pun foarte mult suflet, ca vreau o relatie serioasa si poate de aceea prefera sa mai astepte.(asta mi-am dat eu seama in timp, asta cred eu) si e si foarte orgolios. nu e in stare sa recunoasca nici la modul trecut adica "am fost indragostit de tine" dapi la prezent.

se poarta frumos cu mine, e totul ok. insa nu stiu ce sa fac. am incercat sa il uit dar degeaba. ma gandesc la el mereu, fara sa vreau. cat de ocupata sunt tot imi zboara gandul la el. si mai ales ca stiu ca tine la mine.

de 2 ori i-am spus ca lui ii place de mine chiar daca nu recunoaste si de fiecare data a negat. i-am zis si motivele. pe unele le ignora, la altele gasea cate o scuza.
uneori ma gandesc ca poate sunt eu aia prea indragostita si poate el chiar nu tine la mine. dar de 1 an si jumatate vorbim avand in vedere ca uneori ne certam foarte rau si cum am mai zis statea luni intregi fara sa vorbim.
mai bate apropouri despre noi 2, impreuna etc.
nu stiu ce sa fac. un sfat va rooogg.
si inca ceva. acum ceva timp mi-a spus ca nu sunt atragatoare. si asta m-a durut foarte mult. si acum vrea sa ne vedem si l-am refuzat deoarece atunci cand ma voi intalni cu el si o sa il vad cum ma studiaza din cap pana in picioare o sa am simt ca un rahat. o sa ma gandesc intruna "ce o crede de mine?" etc etc. nu prea ia convenit ca l-am refuzat. a zis ca nu se astepta la refuz. cred ca e prima oara cand chiar nu as vrea sa dau ochii cu el, sa ma vada. sad

help me!

1 răspuns:
| IonelaNela97 a răspuns:

Din cate am inteles,iti pot spune ca inca te iubeste, si iti spune ca nu esti atragatoare ca sa te simpti prost, inca tine la tine dar mai vrea si pe altele.Asa is baieti, decizia e a ta dar nu te abtine sa nu vb si cu alti baieti daca ii placi big grinsi cu ocazia asta il faci si geloswinking