| SomebodyNamedAnna a întrebat:

Help TPU! am un papagal nimfa care tipa foarte mult si este agresiv. cand ma apropii de el sare la mine cu ciocul si da sa zboare pe mine ca sa ma muste mai tare.il am de 2 ani si niciodata nu a facut asa.cat despre tipat. te surzeste. tipa degeaba! eu nu'i fac nimic si el tipa mai tare cand vede ca nu'i dau atentie.
va rog sa ma ajutatihappy.
Multumescbig grin

3 răspunsuri:
| SomebodyNamedAnna explică:

Are mereu mancare si apa, de mutat nu l'am mutat nicaieri nici macar locul coliviei, il bag in seama doar, iar sora mea are 19 ani si nu are cum sa'l chinuie ca'l iubeste ff mult. in rest nu stiu.,.,.

| onlychengs a răspuns (pentru SomebodyNamedAnna):

Are un prieten? Pe acolo in colivie sau macar stai tu cu el. E bine sa vorbesti cu el, sa nu-l ignori, si al meu face asa, mai ales cand ii iau oglinda, a si poti sa-i pui si o oglinda! Funda? plzzzz

| OriGinal_4501 a răspuns:

Pai exista multe posibilitati:
1. Iai pus apa si mancare? poate nu ii place
2. il bagii in seama? poate se simte singur
3.Sigur nai vreo sora sau frate care il chinuie?
4. Poate nu-i place locul unde l-ai puss daca l-ai mutat recent

Daca as fii in locul tau dul la veterinar Funde pls? daca vrei? sau daca te-am ajutat?