| ancuta286 a întrebat:

Help...trec printr-o perioada super proasta. Am niste certuri acu naspa, am si trecut printr-o despartire, pe scurt ma simt foarte prost. Ce sa fac? Nu vreau pur si simplu sa ma prefac ca sunt bine. Apropo, aveti niste melodii faine?

Răspuns Apreciat de Editori
| eckblume a răspuns:

Certurile vin si pleaca, nu poate fi totul roz. Ai vorbit despre altii si ai fost parata. De aici ai invatat deja o lectie, sa nu mai vorbesti despre altii. E mai ok sa ii spui cuiva in fata ca nu il suporti/placi sau ce parere ai decat sa ii zica altcineva.
Ai timp sa iti faci alti prieteni. Si fii vigilenta. Adica sa ai grija cu cine vorbesti si despre ce vorbesti. Nici din partea celui care te-a spus nu a fost frumos (mai ales daca aveai incredere mare in el/ea).
Poate te ajuta sau nu, dar iti poti cere scuze si daca accepta bine, daca nu, asta e. Acum faptul e consumat, nu inseamna ca trebuie sa ramai suparata toata viata.
Asculta melodiile care iti plac in general. Vremea e frumoasa, mergi la cinema, iesi cu alti prieteni etc.

| ancuta286 explică:

Faza e ca cu persoana "barfita" am antecedente vechi. M-a injunghiat des pe.la spate si m-a sabotat de nenumarate ori. Are grupul ei de 2 prieteni (ambii fostii mei prieteni) dar in rest nimeni nu o suporta. Plateste mita la profesori si alte chestii care nu sunt tocmai ok. Si noi practic vorbeam despre o chestie care nu a fost chiar corecta din partea ei dar "prietenul" meu a bagat mult de la el si a iesit ceva super dramatic si intr-un fel eu is aia rea desi nu am facut ceva deosebit

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Toate trec. Important e să fii tu sănătoasă.
Printr-o despărțire trece oricine, nu e sfârșitul vieții.
Gândește-te că nu a fost fie, nu era destinat să fiți împreună.
Cu timpul o să găsești pe altcineva care să te facă fericită.
Fii optimistă, cu voință o să treci peste toate problemele.

| Rd79 a răspuns:

Pai da si tu niste detalii, nu? De ce v-ati despartit? Cine s-a despartit? Certuri cu cine?

| ancuta286 explică (pentru Rd79):

Pai cineva in care aveam incredere m-a turnat la gasca lui de prietenei si mi-am.luat de la toti block. Si faza cu despartitul este o poveste lunga. El a auzit de pe la nu stiu care ca nu mai simt nimic si mi-a dat papucii el mai apoi fiind cel "in depresii"

| Rd79 a răspuns (pentru ancuta286):

Pai din intrebarile tale precedente, tu ziceai ca nu-l mai iubesti, si ca iti place de unul mai mare, si ca vrei sa-i dai papucii, nu?

Tu nu ai fi in depresie daca baiatul pe care il iubesti si cu care esti nu mai simte nimic pentru tine?

| ancuta286 explică (pentru Rd79):

Nu era cazul meu. E alta chestie alta faza.

| Rd79 a răspuns (pentru ancuta286):

Ce coincidenta, mesajele anteriore ziceau exact cam ce ziceai acum, ca nu mai simtiti nimic pentru el.

Dar oricum, care e problema ta actuala? Ce anume te deranjeaza? Ca s-a despartit de tine baiatul pentru care oricum nu mai simteai ceva? Ca ti-au dat block cei din gasca de prieteni?

| ancuta286 explică (pentru Rd79):

Ambele. Nu m-a deranjat despartirea au fost si te lucruri in spate dar nu pit sa le zic aici

| Rd79 a răspuns (pentru ancuta286):

Daca vrei, putem sa vorbim in privat. Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva, zi-mi.