| Sophie88 a întrebat:

Help! Cum sa trec peste o perioada foarte naspa? M- a parasit "prietenul" fara sa ma salute, fara sa- mi deie o explicatie. Nu prea am chef de nimic si vreau sa scap de proasta dispozitie cat mai repede. Cei care au mai fost in aceasta situatie, cum ati procedat?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Sincer incearca in primul rand sa te linistesti si sa iei cu usor lucrurile.Stiu cum este si cum te simti dar asa este viata,niciodata nu este asa cum ne-am dori noi.
Incearca sa iesi pe afara cu prietenii,sa desenezi, sa te uiti la tv, sa asculti muzica, sa practici un sport s-au orice altceva care iti face placere.
Poate iti va fi greu la inceput dar usor usor te vei obisnui.
Nu uita timpul vindeca orice rana, insa este nevoie doar de rabdare si totul va fi bine.
Bafta si ai grija de tinehappy

| Sophie88 explică (pentru mihaelaa18):

Mda, rabdare... asta- i cel mai greu :/

| mihaelaa18 a răspuns (pentru Sophie88):

Da,asa estesadoricum fi tare ai sa vezi ca totul va fi bine

10 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Ascultă muzică, ieşi cu prietenii, răspunde la întrebări pe Tpu.Se spune că atunci când ajuţi pe cineva tu eşti cel care câştigă cel mai mult, deci ce-ar fi să contribui cu nişte răspunsuri la această comunitate?

| 1261996 a răspuns:

Eu pot sa iti spun ca timpul sigur le vindeca pe toate. trebuie sa cunosti alti baieti ..pana nu o sa te indragostesti iar..nu o sa uiti repede.sincer.daca te indragostesti iar nu o sa te mai gandesti la el.dar asa cum nu ai la cine altcineva este normal sa nu poti trece peste

| Sophie88 explică:

Problema e ca nu prea cunosc alti baieti, si cu el m- am intalnit intamplator... Nu am idee unde as putea sa ma intalnesc cu oameni noi :S

| Sen7iment a răspuns:

Prima oara cand m-am despartit de persoana pe care am iubit-o enorm am facut proasta greseala sa ascult melodii triste..Nu face asta te face sa te simti si mai prost...Nu asculta melodii care iti va aduce aminte de ea..Incearca sa asculti melodii care te intareste...gen Bitza Vescan o mel super este Loyal-iubesc sa te omor..Incearca sa vb cu cea mai buna pretena sau cel mai bun prieten ce ai tu acolo si in cateva zile o sa scapi de suferintsa, dar de uitat nu o sa uiti asta e sigur.Mereu vei cauta la alte persoane ceea ce te-a facut sa iubesti la el

| roxy24 a răspuns:

Pai si eu am avut o rel de sase luni cu cineva, si la un moment dat nu mi-a mai raspuns la telefon.A fost greu dar dupa cateva luni am trecut peste.

| Sophie88 explică (pentru roxy24):

Si de atunci nici nu l- ai vazut? Cum naiba poate cineva sa faca una ca asta fara nici o explicatie?

| roxy24 a răspuns (pentru Sophie88):

Nu.Nu l-am mai vazut niciodata.Dar pe undeva a fost si vina mea, pentru ca el in ultimul timp nu mai vroia sa ne vedem, gasea mereu scuze si poate ar fi trebuit sa il intreb ce se inatmpla.Dar tu cat ai stat cu fostul tau prieten?

| Sophie88 explică (pentru roxy24):

2 luni si ceva. Stiu ca nu- i mult, dar era primul cu care mi- am putut inchipui viata pe termen lung, si mi s- a parut ca si el. Totul era atat de frumos si perfect, si dintr- odata... a disparut. Intr- o zi m- a sunat cu entuziasm sa planificam intalnirea, si in ziua intalnirii nu m- a mai cautat deloc. In ziua urmatoare l- am intrebat pe chat daca vrea sa- mi deie vreo explicatie, dar nici nu mi- a raspuns. De atunci stau si ma gandesc, oare ce a fost in capul lui?