| Alexa1234a a întrebat:

Hey
Am mai pus întrebarea asta dar am primit 3 răspunsuri diferite.
Am 1.54 și 54 de kilograme la 15 ani.
Care e greutatea ideală?
Vreau să slăbesc până la vară.
Mi-am impus niște reguli

-fără grăsimi ( cartofi prăjiți,șuncă,fast food,carne de porc prăjită, etc)
-fără dulciuri/zahăr
-fără pâine
-fără sucuri din comerț
-fără mâncare după ora 18
Dacă aș respecta aceste reguli și aș face și spor aș reușii să slăbesc în 1 jumătate -2, vreo 5-10 kilograme?

Ce mâncare aș putea să mănânc?
Ceva fără grăsime.
Laptele de vacă cumpărat de la țară e bun sau are multe grăsimi?

Voi ați ținut vreo cură sănătoasă în care ați slăbit?

Dau fundă celui mai explicit răspuns...

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu există greutatea ideală, lasă aberațiile astea spuse de diferiți nutriționiști care habar n-au despre ce vorbesc și nici nu aplică regulile impuse de ei.
Depinde de conformație, genetică și stilul tău de viață.
Dacă te pui lângă altă fată care are exact aceeași înățime și greutate, ori pari tu mai slabă ori ea. Dacă ea face sport, are sânii mari și posteriorul dezvoltat se creează iluzia că talia ei este mai subțire și pare mai slabă. Ea poate arăta cu -5kg mai slabă decât tine chiar dacă aveți aceeași înălțime și greutate.
Dacă nu îți poți imagina asta privește poza asta doar:
http://imgur.com/a/9UfMh

| Alexa1234a explică:

Am omis să specific
În 1 lună jumătate-2 luni

| Anonim744652 a răspuns:

Dacă ai reuși sa ajungi la 40 de kg ar fi ideal.Va trebui sa faci mult sport (abdomene, genuflexiuni sau sala )
În legătură cu mancarea:nu manca mâncare prăjită sau dulce
Îți recomand legume congelate (la punga)iarna și vara salata(din când în când cu o bucata mica de grătar)
Deci poți alege intre legume congelate și salate făcute de tine
PS dieta cu legumerii congelate chiar merge
Funda?

| Anonim744652 a răspuns (pentru Anonim744652):

Legume***

| Anonim744652 a răspuns (pentru Anonim744652):

Legume***
Dacă te ții de dieta asta vei reuși
Dacă vrei sa porți top la vara nu ajungle sa slăbești trebuie sa ai și mușchi pe abdomen
Trebuie sa bei foarte foarte multe lichide