| SelG02 a întrebat:

Hey! Am nevoie de ajutor. De un an imi place de un baiat din clasa( tin sa mentionez ca am trecut in a 10a). La inceput credeam ca e ceva temporar si ca va trece insa acum imi dau seama ca pe zi ce trece ma indragostesc mai tare de el. Ma simt nasol. Nu imi pot da seama ce simte el pentru mine, dar chiar vreau sa aflu. De fiecare data cand suntem singuri si vorbim vreau sa-i spun de sentimentele mele dar nu pot pentru ca imi este frica de reactia lui. Nu stiu ce sa fac pentru ca a ajuns prea departe. Toata ziua ma gandesc numai la el. Nu pot manca normal, nu pot asculta muzica. Nu stiu ce se intampla cu mine, si cand spun asta nu exagerez. Ma gandesc ca daca ii place de mine, ma voi simti mai bine, iar daca ma va respinge, acest lucru ma va rani si sentimentele vor disparea. Am incercat sa ies la film cu alt baiat dar nu a ajutat. Ce sa fac ca sa ma simt mai bine? Ar fi mai bine sa-i spun sau nu? Daca da, atunci cum?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Invită-l la un film / suc / club / whatever și vorbiți ca doi oameni.
Doar așa lucrurile vor fi clare pentru amândoi.
Baftă!

| YouandI a răspuns:

Voi vorbiti doar la școală? Încearcă sa ii spui ca ai vrea sa te plimbi nu stiu pe unde, dau sa vizitezi un loc anume. Daca te place si dorește ceva cu tine o sa îți propună sa ti se alăture, daca e timid il poți întreba chiar tu daca vrea sa ti alăture. Poate in alt cadru decât in cel al scolii o sa fie altfel situația.
Am venit cu ideea asta ca sa va cunoașteți mai bine. mult succes!