| IDK98989823 a întrebat:

Hey am o întrebare. De ce mulți adulți ii zic mamei mele ca sunt foarte frumos..Chiar și unii profi mi-au zis "baiat foarte frumos" când se uita o fata la mine.Dar prietenii mei îmi zic ca sunt urâțel..Si nu am avut prietena pana la 17 ani.Ce părere aveți eu am zile în care ma consider urat in altele în care ma consider frumos

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Frumusetea aia este relativa, unii iti pot spune ca esti frumos si daca esti cuminte sau inveti bine, nu musai ca ai fi o frumusete fizica.
In orice caz, nu vad de ce iti creezi stres inutil, creazandu-te ba frumos ba urat. Ce importanta are?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este o moda mai mult cand esti mai mic de ani ca persoanele mai mari de eu stiu 40 de ani sa zica ca -uite ce baiat frumos, chiar daca in cel mai bun caz esti abia dragut!
frumusetea insa este ceva subiectiv, motiv pentru care fiecare o vede altfel, prin proprii ochi

si mie cand eram copil si mai tarziu adolescent imi zicea fetele mai mari sau de varsta apropiata
-uite ce baiat frumos, uite ce dragut este
acum toate zic:
-uite ce golan este!winking

| dullcat a răspuns:

Cand esti adult consideri toti tinerii frumosi, avand avantajul anilor care nu si-au pus inca amprenta asupra lor, plus naivitatea, speranta, inocenta etc. spre deosebire de varsta de la 25 de ani incolo cand lucrurile incep sa mearga usor tot in jos, atat in ce priveste aspectul fizic si tot ce tine de suflet.

| J0B0MAT a răspuns:

N-o să se ducă profii sau alți adulți să le zică părinților vai ce băiat urât aveți, zic și ei frumos, cum ar zice orice om normal.
Prietenii depinde cât de adevărați sunt și ăia.Adevărul este cel pe care îl consideri tu, iar cel mai important este să te simți tu bine cu tine și să ai încredere în tine, să te îngrijești și să adopți un stil de viață sănătos.

| IDK98989823 explică (pentru J0B0MAT):

În mod normal nu ar zice nmc părerea mea..Nu ar zice asa de mulți chestia asta..Ma înțelegi ii zic după vreo 2 3 zile

| Robert2526 a răspuns:

Daca n-ai avut prietena pana acum, cel mai probabil nu esti asa frumos. Pune o poza sa ne dam cu parerea mai concret

| IDK98989823 explică (pentru Robert2526):

Nu am niciun defect la fata doar ca am cearcane și puncte negre da astea se vad din apropiere..Am parul dat pe spate nu știu cât de ok e freza și na..Fruntea nu e mare nasul nu e stramb fata nu e nici prea rotunda, barbia nu e îngustă sau asa. Efectiv nu înțeleg probabil ca nu am încredere în mine sau? Sunt saten spre închis parul

| Robert2526 a răspuns (pentru IDK98989823):

99% dintre oameni nu sunt frumosi la modul ala in care sa atraga sexul opus doar cu chestia asta. Esti cel mai probabil un baiat normal ca oricare altul.
Problema, daca o putem numi asa sta in atitudinea ta. Daca nu ai incredere in tine, esti timid, sansele tale scad foarte mult. Iti trebuie doar curaj. Daca te uiti putin in jur, o sa vezi ca baietii cu cel mai mare succes la fete, sunt aia care sunt foarte increzatori.