| Maria6908 a întrebat:

Hey ..am o intrebare...e despre o despartire... acum o luna baiatul care a cica" era innebunit dupa mine " s-a despartit de mine dupa o faza care nu a fost cine stie ce si eu nici nu stiam ca nu mai suntem impreuna, pur si simplu el s-a dus la o colega de-a noastra cu care mereu ma facea geloasa,iar cand prietenul lui l-a intrebat daca ma maibplace a spus nu. Asa, acum, sa va spun de la ce a pornit totul: intr-o zi la liceu eu am salutat un baiat pe care il cunosteam si i-am zambit, iar el era cu mine si a spus :asa faci saluti tipi pe care nu-i cunosti a? Si eu am spus :dar il cunosc e vecinul meu si el a raspuns cu un simplu :aham, atat, si a plecat la fata aia si au inceput sa rada amandoi si pe mine m-a lasat cu ochii in soare si de atunci nu mai vorbeste cu mine si s-a numai cu aia, iar o prietena de-a ei mi-a spus ca cica s-au tinut de mana si s-ar putea sa fie impreuna. El se holbeaza intr-una la mine si orice fac el trebuie sa comenteze (a si am uitat sa spun ca fata aia e obsedata, da, OBSEDATA, dupa el) dar intr-o alta zi am aflat de la alta fata ca el vorbeste despre mine si spune ca eu i-am ranit sentimentele, ca cica eu voiam sa ma despart de el ca imi placea de baiatul ala si ca sa nu ma despart eu de el s-a despartit el de mine si acum nu stiu ce sa fac sunt asa confuza sper ca ati inteles ceva ..ca eu nu broken heart.

Răspuns Câştigător
| ShadowSought a răspuns:

Fata, daca dintr-un nimic ca asta te-a dat la o parte, nici nu tinea cu adevarat la tine, nici nu te merita.

Uita-l ca pe mic-dejunul de acum o saptamana.

Tipul a fost cu tine probabil doar fiindca esti draguta, si s-a plictisit, fiindca nu avea sentimente reale.

Daca tinea la tine cu adevarat, nici macar nu o baga in seama pe cealalta, si nici nu-i pasa ca, vai doame, ai dat si tu un "salut,,," pe hol.

Nu a tinut la tine. Punct. Ai rabdare sa dai de un baiat care te considera cea mai importanta tipa pentru el, si care numai la tine tine, si nu o sa te inlocuiasca pentru nimeni.

Asta a luat lucrurile in gluma.

N-ai nevoie de neseriosi din astia.

Acum, nu trebuia sa te intalnesti cu prietenele sa iesiti in oras? Ai si alte chestii de facut decat sa te gandesti la un aiurit!

Distractie multa!

3 răspunsuri:
| ღβأβأ a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el pentru o perioada. Daca s-a suparat ca pur si simplu te-ai uitat la un baiat, nu merita sa suferi. Mai ales ca incearca sa te faca geloasa cu alta. Tu ce sa mai zici? Sa stai dupa mofturile lui? Parerea mea este ca trebuie sa luati o pauza si daca se va intoarce el la tine si te va convinge, veti fi din nou impreuna.

| ShadowSought a răspuns:

A, si inca ceva. Stii la ce zic baietii "abureala" sau "vrajeala"?

La toate chestiile alea care le zic ei fetelor ca sa-i creada si sa se lipeasca de ei, exact de genul "sunt nebun dupa tine", etc.

Cum vezi care e adevarul?

Simplu. Cine chiar spune adevarul e si capabil sa o demonstreze.

Uite, in cazul asta, daca chiar era nebun dupa tine, statea suparat ca te-oi fi uitat tu la altul si e el gelos acum, dar tot la tine venea sa repare lucrurile. Nu se ducea la alta.

Ce a dovedit asta? Ca mintea. Ca e mincinos si spune povesti ca sa-i iasa lui planurile.

Si tu ai zis "era innebunit dupa mine" asta insemna mai degraba ca l-ai atras puternic probabil fiindca arati bine.

Ei si? Atractia fizica e ca o gramada de nisip. Nu rezista nimic construit pe ea.

Stii care e secretul? Rabdarea.
Un baiat care tine la tine RAMANE CU TINE.

Acu-mi datorezi o bere.

Cheers!

| Maria6908 explică:

Mersi rolling on the floorsi asa e nu merita...