| AlcolicSmile123 a întrebat:

Hey am o intrebare... e o poveste lunga de vreo 5 luni visez in somn viitorul prin niste imagini.Adica visez stiu ce visez, dimineata uit totul, iar cand vad in real imaginea din viitor realaa imi aduc aminte pentru cateva secunde de ce am visat si raman incremenit fara sa vreau. Iar dupa nu-mi imi mai amintesc nimic si dupa cad in depresie ma ajutati? Ziceti-mi de ce visez aceste imagini din viitor daca este bine sau este rau...si cum sa nu mai am imagiinile din viitor. Dau funda! :[

3 răspunsuri:
| purpleice a răspuns:

Si mie mi se intampla destul de des lucrul asta si mi se par ca e real dar s-ar putea sa fie doar imaginatia noastra.eu una visez lucruri banale ce se vor intampla, vad doar imagini.nu cred ca este un lucru rau, nu trebuie sa te sperii, li se intampla multor persoane.nu stiu daca este deja vu sau nu, dar nu este grav.

| mattdemon a răspuns:

Exista 3 variante
1. Tu visezi ceva logic care o sa se intample(ex:am baut apa)
2.Imaginele acelea sa ramana in subconstient iar tu sa faci inconstient lucrurile care le-ai visat
3.Deja-vu adica tu visezi ce s-a intamplat iar acel lucru sa se repete
Alte raspunsuri logice nu am gasit
Eu cred ca e de bine desi e putin enervant(simti mereu ca ai uitat ceva)
Si nu cred ca este vreo modalitate de ati contraola visele(sa nu mai visezi viitorul in cazul tau)

| bobocul a răspuns:

Se numeste deja-vu (deja vazut, din franceza).
si eu am, patesc exact ca tine.eu cred ca e un lucru.bun, adica...nah, nu stiu ce sa cred.ti-am zis, si eu patesc aceste lucruri, si te asigur ca nu suntem singurii oh go on