| Lizzaaa a întrebat:

Hey happy. Am o problema cu un baiat big grin.

Deci, este un baiat care mi. a dat de inteles ca ma place si chiar si eu il plac, dar noi nu am prea comunicat. Iesim mereu afara dar in gasca, nu doar noi 2. Si este o tipa cu care a umblat de ceva vreme (cand eram eu plecata )pentru ca cel mai bun prieten al lui era impreuna cu prietena tipei. Si umblau tot ei 4, pana cand a inceput iar sa umble cu gasca mea dupa ce m-am intors acasa. El ulterior se tot dadea la mine.si de cand vine si tipa aia cu noi pe afara, tot are ciuda pe mine desi eu nu i-am facut nimic, si nu m-am dat la baiatul ala love struck. Bun intr. o zi el a venit pe banca langa mine ...si m-a privit in ochi vroia sa ma atinga cu flacara de la bricheta dar nu ma atingea, vroia sa se joace putin cu mine dar ma privea in ochi ft lung si era foarte aproape de mine.
Mi. a dat de inteles ca ma place. Dar problema mea este, ca tipa aceea nu ma poate suporta si ea il place pe el, e evident. Si daca o sa fiu eu impreuna cu el ma gandesc ca o sa se bage intre noi si o sa ne desparta sad... Oare asa e? Ce e de facut? Apropo, ea e o fata foarte fitoasa si mai mult de atat e o fata dinaia ce umbla cu multi baieti straight face. Oare o sa o creada pe ea? Pls help. cine imi raspunde la cele 3 intrebari si imi da 1 sfat bun >-- FUNDA din toata inima love struck.

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Pei eu il locul tau cred ca as proceda in felul urmator:
cand as iesi cu el afara as mai schimba 2 3 vorbe cu el as mai vorbi etc. dupa aceea i-as propune sa iesim intr'o zi aman2 singuri. In parc, la o terasa ceva vedeti voi.
si atunci ii spui ca iti place de el. atunci vezi ce zice. daca spune da si ca vrea sa fie cu tine ii spui si de fata aceasta.adica daca e sa fiti impreuna sa aiba incredere in tine si sa nu ask ce zice aia.
daca e spuna nu atunci ii zici: ok. si gata, amici si atata.thinking
Bafta :*

1 răspuns:
| AlexyLuvvU a răspuns:

Ii poti spune ca il placi (lui) daca ti-a dat de inteles ca si el te place.Ea e posibil sa incerce sa va desparta daca veti fi impreuna dar e de asemenea foarte posibil sa nu reuseasca happyTrebuie sa stii cum sa il tii langa tine. Daca ea e o fata fitoasa si o... (cred ca stii ce vreau sa zic) e o sansa de 1 la 1000 sa o creada pe ea deci ma indoiesc ca o va crede. Cu ea poti vorbi si sa o faci in asa fel incat sa iti spuna singura daca nu are intentii bune. Si daca e nevoie lui ii poti spune ce ai vorbit cu ea(daca tine la tine cu adevarat, o sa aiba incredere in tine) si cine are de castigat? Tu.

Bafta! :*