| ILoveWeekends a întrebat:

Hey am o problema uriasa! in sfarsit sunt de 6 luni cu baiatul pe care il iubesc, mi-am dorit asta de vreo 2 ani si dorinta mi s-a indeplinit. partea proasta e ca lumea din sat nu "accepta" asta pentru ca e cu 2 ani mai mic decat mine si pentru ca e cam needucat. Dar cu mine se poarta frumos. toate barfile au ajuns si la urechile bunicii mele si mamei si ele nu sunt de acord deloc ca" nu suntem la fel,ca vine dintr-o familie proasta,ca e mai mic etc." de parca m-as casatori cu el! daca afla tata ma omoara, el fiind foarte agresiv. Ba ma cheama printesa ba FA! nu inteleg de ce lumea asta e asa de interesata de viata mea! toti ma considera cuminte si desteapta si pe el opusul! asta cam asa e dar tot ar trebui sa nu mai se uite dupa mine si sa isi vada dracu de viata lor! eu numai ma pot vedea cu el in satul asta niciunde se pare! va rog, ajutati-ma! unde m-as putea vedea cu el sau ce sa fac? sa continui sau sa ma despart? va jur ca eu n vreau despartire, simt ca traiesc cand sunt cu el, dar fara el lipseste ceva! Nu m-as putea descura cu durerea asta, m-ar inghiti total!

Răspuns Câştigător
| JustDeedee a răspuns:

Draga mea, te vor barfi si daca vei fi cu altcineva. Nu trebuie sa asculti gurile rele din sat. L-ai prezentat pe iubitul tau mamei tale sau bunicii tale? Stii bine ca aparenta inseala. Demonstreaza-i mamei tale ca baiatul acela merita sa fie cu tine si nu e chiar asa cum crede ea ca e mai ales spune-i ca nu te gandesti la o relatie serioasa, iar acest lucru o va linisti. Daca spui ca tatal tau nu e prea de acord cu capitolul "baietii" ar fi bine sa eviti sa-i spui tu despre el.
Daca nu te vei afisa foarte mult cu el gurile rele vor disparea si oricum pana la urma se vor obisnui cu relatia voastra. Lumea se plictiseste!

1 răspuns:
| Andreeac33 a răspuns:

Asa-i lumea la sat, barfeste.Pai vedeti-va si voi intr-o poiana sau asa in afara satului si spune-le alor tai ca iesi pe afara si explica-i mamei tale ca nu vrei sa afle tatal tau si ca poate chiar incetezi cu baiatul asta etc.