| IateyourCookie a întrebat:

Hey, am observat ca un baiat iti taie venele. Nu prea ne intelegem, iar el mereu pare fericit, dar as vrea sa-l ajut cumva. Ce as putea sa fac sa ma asculte? (nu le pot spune profesorilor, s-ar supara)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă își taie venele are nevoie de un medic psihiatru!
Pa, pa.

| Wøodenpints a răspuns:

Lasă-l să și le taie...cu ce te deranjează?
Dacă atât îl duce capul să facă, e liber. Nu a zis nimeni că a trăi e obligatoriu, suntem și așa prea mulți.

| Dariusuu a răspuns:

Are probleme grave, îţi recomand să mergi cu el la un psiholog sau un psihiatru. E ciudat că spun asta dar poţi fii salvarea lui.

Te pup.

| Crucified a răspuns:

Dar venele de la ouă şi le taie?

| CoffeeTeaOrMe a răspuns:

Nu ai ce să spui, e puţin greu să asculţi sau să conteze în astfel de momente. Împrieteneşte-te cu el, adu-l în anturajul tău, în viaţa ta, arată-i şi altceva, ceva frumos în viaţă.
El trebuie să vadă, să simtă, că poate fi şi bine.