| Criiss16 a întrebat:

Am o prietena mai veche ce anul trecut a plecat in Romania.Ne intelegem si acum super bine.Cand era aici, eram niste fete normale.Ne placea rock`ul foarte mult, dar nu puteai sa spui ca suntem rock`erite pentru ca ne placea si alt tip de muzica.Ne placea stilul emo dar nu eram emo.Acum,ea s-a schimbat. Dupa ce a mers in Romania, a devenit emo pentru ca isi taiase si venele! Am incercat sa o conving sa scape de comportamentul de emo si am reusit.Acum ea este rock`erita si este foarte gotica! Nu mai asculta nimic altceva in afara de rock si este total diferita.Desi noi ne intelegem la fel de bine nu prea imi place comportamentul ei si fixurile pe care le are in cap.Desi ii place si muzica house, rapp, hip-hop spune ca nu vrea sa asculte fiindca ea vrea sa fie o adevarata rock`erita. Ce as putea sa fac in privinta asta? Ii vreau doar binele.

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu are importanta ce muzica asculta. Cea ce conteaza este ca voi sa v-a intelegeti bine. Daca ei ii place rockul nu are nimic. Oricum ea v-a ramane mereu prietena ta, indiferent de muzica pe care o ascultawinking
Cat despre ideile ei fixe, acelasi lucru.Nu ai cum sa ii le scoti din cap.Fiecare are parerea lui.Nu toti suntem la fel.
U trebuie sa o intelegi si sa fiti prietene in continuare!winking

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Doamne, vino Doamne, sa vezi ce-a mai ramas din oameni ( Valeriu Sterian )

nony
| nony a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci, daca asta e placerea ei, ca o adevarata prietena ar trebui sa o accepti si sa o respecti. Din cate am inteles ea nu ti-a impus sa te schimbi cu absolut nimic.
Si in plus mai e varsta.si daca mai are si gene din familie de sariti de pe fix.nu ai nici o sansa.Atat sa ai grija cu venele alea.winking

| Dan a răspuns:

Convingi-o sa asculte muzica de Johann Strauss.Este muzica mea preferata, poate reusesti.

| JackieSue a răspuns:

Poate ai auzit de emisiunea de pe TVR2 "Liber pe contrasens"...acolo se discuta probleme adolescentine etc. Poate propui tu o tema, caci o sa se faca un film dupa problema ta si o sa fie dezbatuta problema de un psiholog si de mai multi adolescenti.
In locul tau i-as spune ca renunt sa-i fiu prietena daca continua asa...chiar inteleg ca-i vrei binele, dar nici oamenii caposi nu-i sufar

| LuS[z] a răspuns:

Stop thr ttrracjkk!
da-i inaiooppi
arata=i inapoi cum aera bnu xcrede ca bnu pooytty sa o faci sa simta

| Swabia a răspuns:

P`aici in Romania e un trend sa fii emo, sa-ti tai venele, sa te arunci de pe blocuri...am o prietena emo[de fapt mai multe, da`una e dezastru! ]! laughinglaughing...Toata ziua sunt cu gura pe eahee hee "Fa asa/Nu fa asa!"... "Tii se pare normal ce vrei sa faci?!"...Intr`un timp vroia sa se arunce de pe un bloc ca a ramas repetenta! laughing... Zile grele! Ca sa aiba un impact ceea ce`i zici tu, sa o trezesti la realitate ar trebui sa fie "face to face"...sa-i mai dai si 2 sa inteleaga ce`i zici! Asa de la departare nu o sa aiba nici un efect mai ales daca are un anturaj pe masura! happy