| dya a întrebat:

Hey...am si eu o mare problema Mama mea are un Nokia 5800 X-Pressmusic, ieri am fost cu ai mei la gratar si am facut mai multe pozee...si fand asa o poza s-a blocat dintr-o data telefonul si s-a inchis.am incercat sa il deschid am scos bateria dar nimic. Seara, acasa l-am pus la incarcat dar nu s-a deschis deloc (dar el nu cred ca s-a inchis pentru ca era descracta pentru ca fix in ziua respectiva l-am incarcat) iar in gaurica aia nu intri chestia aia de la incarcator. Oare ce poate avea? Ce sa fac? are de abeea 7 luni de cand il are mama

Răspuns Câştigător
| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
In timp ce tu faceai poze cam cat era bateria? Daca nu era descarcata inainte sa ti se stinga dintr-o data inseamna ca e ceva de la telefon, nu de la incarcator si tinand cont ca nu se mai aprinde, cred ca s-a stricat.
Daca l-ati cumparat nou si zici ca il aveti de 7 luni, atunci ar trebui sa fie inca in garantie, deci ar fi de preferat sa mergi cu el la garantie.
Mult noroc in rezolvarea problemei.

3 răspunsuri:
| dya explică:

Pai inca e in garantie...se duce tata azi sa vada ce e cu el

| dailydaisy07 a răspuns:

Pai modeul nokia rezista bateria dar depinde cat l-ai folosit!
eu zic sa te deci sa ii cumperi un incarcator nou mamei tale sau poti sa-i spui si va iesi...

| Same.User a răspuns:

Cea mai buna solutie ramane cea cu garantia. Daca este nou mai mult ca sigur service-ul firmei/dealer-ului va rezolva problema. O zi buna!