| Căpșuuu a întrebat:

Hey... ce credeti despre meseria de arhitect?
e banoasa? ce avantaje si dezavantaje credeti ca are?
eu vreau sa devin arhitect chiar daca nu-mi plc matematica prea tare...
si la liceu trebuie sa ma duc la profilu mate info (app pentru cei din bacau as alege vranceanu... sper ca e o alegere buna pentru aceasta meserie)
pls rasp

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cu exactitate in ce mesura vei avea nevoie de matematica, dar desenul artistic si desenul tehnic (acesta fiind proba eliminatorie la admitere) sunt esentiale. daca nu ai inceput liceul ai timp sa te pregatesti dar trebuie f multa munca pentru ca e si concurenta mare...de banoasa c sa zic este daca esti bun in ceea ce faci, ca de altfel in oricare alta meserie...

sfatul meu este sa te duci din timp la facultate si sa te documentezi cu privire la admitere si restul...
Bafta Multa!