| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cum as putea sa scap de a fi complexata? Vreau să mă simt bine in pielea mea!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta cum sa te motivezi in Youtube

| LikeARollingStone a răspuns:

Buna!
In primul rand cred ca ar trebui sa te gandesti la ceea ce iti creeaza aceste complexe, la ce nu iti place la tine. Si daca sunt lucruri care pot fi reparate, sa incerci sa le repari. Insa daca nu iti place ceva la tine care nu poate fi schimbat, trebuie sa inveti sa te iubesti cu defectele tale. Majoritatea defectelor ne fac speciali. Axeza-te pe lucrurile bune din viata ta, neplaceri mereu vor fi.
Succes!

| AdelinaC a răspuns:

Gaseste oameni care sa te accepte asa cum esti si usor-usor te vei iubi singura! Nu ai de ce sa fii complexata. Fiecare om este unic si are frumusetea lui

Bula
| Bula a răspuns:

Distreaza-te si fa lucruri care-ti plac, care te pasioneaza!
Din lucrurile reusite de tine iti poti crea incredere. Din lucrurile nereusite poti invata!

| Frank51 a răspuns:

Este ca si cum intrebi cum sa ma las de fumat, simplu, nu mai fumezi laughing

| peperonies a răspuns:

Lucrurile care nu iti place, schimba-le.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Complexata pentru ce? Fiecare persoana are defecte si atuuri. Trebuie sa te impaci cu tine insati si sa nu vrei sa arati ca x sau y. Fiecare om e frumos in felul lui.

| anamaria82726 a răspuns:

Daca ai niste complexe care pot fi remediate, incearca sa fii cea mai buna varianta a ta. Adica daca ti se pare ca ai niste kg in plus, poti incerca sa slabesti etc. Fa tot ce iti sta in putinta ca sa te iubesti pe tine. Daca ai complexe legate de unele parti ale corpului, scapa de aceste complexe. Nu este ok. Uita-te si tu in jurul tau. Suntem toti la fel! Nimeni nu este perfect si fiecare persoana este frumoasa pana la urma. Daca tu nu te consideri frumoasa, sa stii ca prin ochii unor persoane chiar esti. Mai ales daca ai un caracter frumos. Nu trebuie sa fii complexa de faptul ca nu arati ca nu stiu ce actrita sau cantareata. Esti frumoasa in felul tau, arati normal ca si noi restul. Daca ai si prieteni buni in jurul tau, te vor ajuta sa intelegi asta.

| Nume6 a răspuns:

Cred că n-ai niciun defect fizic iar totul e doar în capul tău mulţi au problema asta li se pare că e ceva în neregulă cu ei deși nu e nimic, doar din pricina faptului că se compară cu alţii deși ăia arată bine în felul lor cât și persoana care se compară cu ei, tu crezi că ai vreun defect fizic pentru că nu ești ca x sau y, dar uiţi că fiecare e frumos în felul lui. Ocupă-te de vestimentaţie, aranjează-te cât mai mult, machiază-te în limita bunului simţ și o să strălucești, nu te vei mai compara cu nimeni, vei realiza că atât ăia cât și tu sunteţi frumoși în felul vostru, aveţi trăsături diferite.