| kikizzz a întrebat:

Cum scap de pielea uscata? Mai exact am un ten uscat, mereu dupa ce ma spal pe fata imi simt pielea ca ma strange si se decojeste in jurul gurii si pe obraji, ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand cu mare incredere un produs natural, organci si foarte buneL ULEIUL DE NUCA DE COCOS pe care-l poti folosii imediat dupa baie, cand pielea are porii sunt deschisi si intra imediat in piele, hidratand-o si lasand-o catifelata si placuta la atingere.
Nu-ti fa probleme ca pielea nu ramane uleioasa, in 10 minute tot uleiul este intrat in pori.

Personal nu dau doi bani pe cremele asa zise hidratante din comert, care contin parabeni si chimicale. Eu folosesc de peste 30 de ani numai uleiul de nuca de cocos si sunt extrem de multumita de el.

| Denisa0954 a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta

| h379m3973423 a răspuns:

Pielea, ca orice altă parte a corpului, se întreține prin alimentație și mișcare.
Mănâncă cu mai multe vitamine și bea multă apă(vezi să fie bună, testată dacă iei de la fântână).

Și eu am întrebat un medic referitor la piele că mi se părea că e cam uscată, sau că e ceva în neregulă cu ea, și mi-a spus că pielea se însănătoșește prin vitamine așa că am început să mănânc câte o salată aproape în fiecare zi ca masă principală și acum e mult mai bine.

| Mariaa005 a răspuns:

Crema hidratanta pentru ten uscat sau unele retete naturale, ai multe variante, uita-te bine la ingrediente si vezi care e cea mai buna

| ionuța3 a răspuns:

Bună, îți recomand să te dai cu o crema hidratanta specială pentru ten uscat, nu folosi orișice, poți folosi măști faciale, găsești cu 3-4 lei, și înainte să te machiezi la fel, folosește o cremă care intra repede in piele, daca pui fond de ten direct mai rău faci, riști să îți crape pielea... Și nu îți încărca fața cu multe produse de make-up. când te speli pe fața ar fi ok să folosești un săpun de față (să nu încurci cu cel de mâini), sper că te-am ajutat! laughing