| secret96 a întrebat:

Heyhappy Cum pot sa imi conving parintii sa ma lase sa imi fac suvite? puppy dog eyes
nu vreau de la radacina. doar la varfuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii?! Dar nu e de ajuns doar mama? Trebuie sa isi dea acordul toata familia? big grin
Spune-i ca vrei o mica schimbare la par si ca multe persoane de varsta ta au suvite. Macar in vacantawinking.
Daca ai parul deschis la culoare, poti aplica nuantator, care se va curata dupa cateva spalari.
Eu am convins-o pe mama in clasa a IX-a si a trebuit si sa ma decolorez mai intai. La inceput nu a fost de acord, dar am batut-o la cap pana cand a cedat. Tata nu a fost deloc de acord, dar nu m-a interesat parerea lui.
Daca mama ta obisnuieste sa se vopseasca, spune-i ca asa cum ii place ei sa fie "cocheta", asa vrei si tu, ca na, ai cu cine semanahee hee.
Bafta!

| secret96 explică (pentru anonim_4396):

Se vopsea inainte. acuma a revenit la culoarea ei dar o sa ii pomenesc de asta. Multumesc :*

si multumesc si la restul!>:d

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Păi cred că ar fi mai bine să îţi faci cu nuanţator sau cu hârtie creponată astfel încât să dispară până la începerea şcolii.
Spune-le că eşti suficient de mare şi îţi doreşti să vezi cum îţi stă mai ales că e vacanţă şi nu vei avea probleme la şcoală.
Adaugă şi faptul că ai văzut ce drăguţ arată colegele şi prietenele tale.
Pa-pa.

| Zoey112 a răspuns:

Pai poti sa le spui ca iti iti faci suvite cu hena care este o vopsea naturista si care dupa un timp se duce sau poti sa iti pui extensi colorate

| marktheshark a răspuns:

Explica-le ca toata lumea sa modernizat si ca nu e nimic rau in asta. spune-le ca toate prietenele tale poarta parul asa