| LoveForShania a întrebat:

Hey! Deci am o problema cam mare, please cititi! Sunt in clasa a10a si e una in a9a care a venit si e plina de figuri. Totul a inceput asa : - eram in pauza si ea a venit si m-a tras de par pentru ca cu o pauza inainte ne injurasem raulaughing apoi eu i-am dat un mare pumn in bot si ea mi-a dat cu piciorul. I-am dat un cot in burta si apoi am impins`o, iar ea s-a dezechilibrat si a dat cu capu` de coltu peretelui, si a dat de lambriu sau cum se numeste ala, si i-a intrat coltu ala de la lemn de la lambriu in cap pe o parte mai jos de tample.straight face
A duso la spital si e intr-o stare f grava cica i s-a facut o gaura acolo.
Faza e ca vor sa ma exmatriculeze din liceustraight face
Azi s-a intamplat, si va trebui sa vina parintii luni sa vorbeasca cu directoarea, sa nu ma exmatriculeze sad
Nu stiu cum sa-i spun tatalui straight face
Daca i spun ca am impins`o nu ma va crede pentru ca a fost martora o intreaga scoala si a vazut cum am batut`o!
Ce sa fac?

15 răspunsuri:
| Bemineever a răspuns:

Incearca mai intai sa te calmezi.Gaseste pe cineva care a vazut ca te-a tras de par si ca ea a inceput totul, iar tu nu ai avut decat sa te aperi.Sa dea domnul sa nu i se intample ceva grav! Bafta! P.S.Iti zic ceva! Daca exmatricularea maxim o saptamana e pedeapsa maxima, fa-o, daca te opui sa nu ajungi la alte lucruri mai grave! Bafta multa iti doresc:*

| IzabellaLoredana a răspuns:

Exmatriculate amandoua, cel mai bine, sau macar o pauza de aia de vreo 3 zile de stat acasa. happy.Nu am inteles niciodata de ce bataile au loc in incinta scolii si nu afara, pentru ca liceul sa nu fie implicat in faptele voastre.

| Dιєиυтzα a răspuns:

Gandeste-te. Cine a inceput cearta? Cine a inceput sa injure? Tu sau ea? Daca tu. gandeste-te bine si spune adevarul. dar daca a inceput ea spune-i directoarei si gaseste pe cineva care a vazut exact totul. si spune-i ca ea te-a tras de par si ea a inceput sa te injure. altfel. poate o va exmatricula pe ea in locul tau.

| lolyanna a răspuns:

Ii nasol ca tu esti aia care acum are de suferitsadStiu si eu exemplare din acestea care chiar daca ele is alea vinovate ies tot timpu basma curata(nepedepsite pentru injuraturi etc)dar putei fi si tu putin mai blanda cu ealaughing)Sper sa se rezolve totul si sa fie ok!

| LoveForShania explică (pentru lolyanna):

Da puteam.
Am mai avut probleme de genu si problema e ca nu prea imi dau seama cat de tare o imping sau cat de tare i daulaughing
In clasa a8a imi amintesc ca am traso pe una de par si i-am rupt extensiile.
Incerc sa ma controlezzzz x_x

| shawol a răspuns:

Ce poti sa faci? trebuia sa ti spui intrebarea asta inainte sa o bati pe fata aia

| LoveForShania explică (pentru shawol):

Repet : eu nu am vrut sa o batwinking
Doar ne-am certat intr-o pauza si in a doua ea a venit si m-a tras de par, eu nu as fi avut intentia sa o trag pe ea de par, as fi lasat`o in pace.
Dar asa, ce era sa fac? S`o las sa ma batalaughing

| LoveForShania explică (pentru shawol):

Daca cineva ar fi venit la tine si te-ar fi tras tare de par, asa, nu din ''greseala'', ce ai fi facut, ai fi mers mai departe?

| shawol a răspuns (pentru LoveForShania):

Pai nu dar, i as fi spus cate ceva si apoi as fi mers la un profesor, diriginte sau chiar la directoare. nu trebuia chiar sa o impingi incat sa dea cu capul de ceva. puteai sa i dai cateva palme si sa o tragi in continuare de cap pana venea cineva sa va desparta. atunci nu ai fi fost in pericol de exmatriculare ci te ai fi ales cu un punct sau doua scazute la purtarewinking nu te supara, eu ti am raspuns doar la intrebare big grin

| shawol a răspuns (pentru LoveForShania):

Oricum ea te enerva deja nu? cat mai era pana sa te duci tu la ea sa o tragi de par? si de ce v ati certat in pauza aceea dinainte sa va bateti?

| LoveForShania explică (pentru shawol):

Ea urla prin curtea scolii facandu`ma parasuta si alte chestii, apoi s-a dus si i-a spus dirigintei ei ca eu i-am impodobit clasa cu scoci,si nu facusem eu asta,ci niste colegi. Astfel, imi cerea scaderea notei la purtare.
Apoi, la baie, ea mi-a trantit usa in nas, si i zic '' Tu fata te doare capu`?'', apoi am inceput sa ne injuram.
Si... pauza urmatoare,laughing S-a intamplat

| shawol a răspuns (pentru LoveForShania):

Ooo. chiar e enervanta. da de unde atat tupeu pe ea? ai spus ca era noua in scoala nu? si tu erai de mai demult...

| LoveForShania explică (pentru shawol):

Pai da.
Credea ca daca a venit in liceu e o noua diva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te exmatriculeze straight face
Mai bine, decat Epic LOST-uri ca tine in scoli...esti injositoare

| kko a răspuns:

Si marmota invelea ciocolata in staniol.