| Helvete a întrebat:

Hey! Eu de obicei folosesc mult fixativ in fiecare zi pentru felul in care imi aranjez parul, iar o data la 2-3 zile cand ma spal, tot nu se duce de tot fixativul, chiar daca ma spal de 3 ori cu sampon, mai ramane. Ce as putea sa fac sa se scap de tot de fixativ dupa ce ma spal? straight face

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Chiar trebuie sa te dai cu fixativ pe par? Eu urasc fixativul! Mie-mi place parul meu natural, cu luciul lui si chiar daca sta mai rebel, prefer asa. Decat 'artificialul ' unui par cu fixativ, mai bine renunt la frizura respectiva. Sincer, nu stiu daca am vazut vreodata o astfel de coafura care sa-mi placa, toate aveau asa, un aer neinsufletit.

| Bteen a răspuns:

Ori incerci sa te dai cu mai putin fixativ, ori incerci sa te speli mai des pe cap.

| legallyblonde a răspuns:

Fixativul imbacseste parul iar daca folosesti cantitati industriale, normal ca nu se spala atat de usor si arata chiar urat. Cumpara-ti un fixativ cu putere mare de fixare si nu folosi mult, da doar o singura data pe suprafata parului, la o distanta de minim 30 de cm de par. Sau foloseste spuma.

| LOADING █████████99% a răspuns:

Nu e prea bine sa iti dai cu mult fixativ... ajungi la 25 de ani fara parlaughing

| Foxy_3377 a răspuns:

Depinde de ce fixativ folosesti tongue. incearca sa te speli cu gaz happy