| Lollittta a întrebat:

Hey! Eu si cu amica mea ne-am certat foarte rau. De data asta a fost ceva foarte serios, iar ea a spus ca nu mai vrea sa fie prietena mea. Incepuse sa se poarte ciudat. Ne-am certat cat timp ea a fost in afara orasului, pe mess. Timp de o luna, nu ne-am vazut, iar ea trebuie sa ajunga in oras saptamana asta. Chestia e ca eu tot visez ca ne impacam si ca suntem prietene, insa imi este cam greu sa cred ca se va intampla asta dupa toate discutiile pe care le-am avut. Eu am avut ce sa ii reprosez, fara ca ea sa imi poata aduce argumente solide, insa, cand am intrebat-o cu ce i-am gresit a spus ca nu am facut nimic rau, si ma gandesc ca poate ii pare rau si vrea sa faca pace...Visez acelasi vis in fiecare noapte. Ca ne impacam, insa eu nu mai am incredere deplina in ea, insa suntem prietene in continuare...deci, care ar trebui sa fie explicatia visului?

Răspuns Câştigător
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
In primul rand, daca iti este cu adevarat prietena se va impaca cu tine, dar daca nu inseamna ca nici macar nu ti-a fost prietena!
In al doilea rand, parerea mea ar fi ca daca ai visat asta in fiecare noapte, se va adeveri(si mie mi s-a intamplat sa visez ceva in fiecare noapte si sa adeverit).

3 răspunsuri:
| Youcandoit a răspuns:

Poate pur si simplu tu iti doresti prea mult sa fiti ca inainte cand aveai incredere in ea.

| flore45 a răspuns:

Ar trebui sa va intalniti la o inghetata sau la un suc(eu stiu?)si sa discutati problema. Uneori visele se adeveresc alteori nu...incearca si vezi de e adevarat.

| cosmynass a răspuns:

Hei happy
Orice prietenie adevarata nu se va destrama de la o cearta pe mess.
De exemplu, poti vorbi cu ea despre vis. Poate va rade, poate va simti ca tu chiar vrei sa ramaneti prietene si cel mai probabil sentimentul va fi reciproc.
Cat despre vis... Uneori, daca vrei ceva cu adevarat, vei visa mai des acel lucru.
Succeswinking