| anonim_4396 a întrebat:

Hey fetelor! Cum a fost primul consult ginecologic? La ce varsta ati fost si cum decurge consultatia daca esti virgina?
Urmeaza sa ma duc la ginecolog si imi este putin frica, deci mi-ar fi de ajutor raspunsurile voastre. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Hey! Neaparat sa specifici ca esti virgina, ca sa nu te trezesti cu alte probleme! In mod normal trebuie sa te intrebe, dar se poate si altfel... Nu trebuie sa-ti fie frica, n-ai motive. E mai degraba incomod si jenant pentru ca trebuie sa te dezbraci si sa stai pe masa aia astfel incat sa-ti ia proba. Ideal ar fi sa mergi cu mama ta, pentru ca o prezenta matura si apropiata, te poate ajuta sa te simti mai bine. Trebuie sa te relazexi si va fi ok.

| ksaoswh a răspuns (pentru Kis_Iuliana_1983):

Multumesc mult pentru raspuns! happy

1 răspuns: