| Cuțu2 a întrebat:

Hey guys! Am o problemuță. Anul acesta la mare am cunoscut un tip, intr-un fel sau altul am inceput sa ne tinem de mana si dulcegării de genul. Cand am ajuns acasa am vorbit cu el, noi fiind dib acelasi oras, si am discutat despre ce s-a intamplat la mare. Pana la urma amandoi am recunoscut ca ne placem dar nu suntem iubit si iubita. Aseara noi am vorbit pe WhatsApp si la un moment dat a zis ca ma iubeste. Dupa am mai discutat cu el si dupa o ora sau ceva in genul asta imi zice ca noi nu putem sa avem o relatie, ca nu vrea sa ma raneasca si chestii de genul. Eu il mai plac si sunt sigura ca si el ma mai place. A zis ca putem sa ramanem prieteni, dar vreau sa fiu cu el. Ce sa fac ca sa il fac sa isi schimbe parerea? E urgent.

Răspuns Câştigător
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, decat sa il ignori si aparent, sa te impaci cu ideea. Daca acest fapt il intriga si incepe sa te caute inseamna ca te place si tine la tine cu adevarat, daca nu te cauta si nu il afecteaza cu nimic schimbarea ta iti sugerez sa-ti iei gandul. Sentimentele pot dura o vesnicie, dar te pot pacali si pentru scurt timp.winking Bafta!

| Cuțu2 explică (pentru Iancu_Silvan_1996):

Multumesc e o idee foarte buna, o sa incerc sa il ignor dar imi este greu pentru ca ma gandesc la tipul asta mai mereu

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ti-a zis clar ca nu vrea o relatie si doar s-a distrat. Asta inseamna `nu vreau sa te ranesc`, ca avea chef de putin romantism dar fara sa se implice pe termen lung.

| OldSoul a răspuns:

Daca ti-a spus ca nu poate sa existe o relatie intre voi de ce vrei sa insisti?
E clar ca stie el ceva ce tu nu stii.
Dupa cum a spus, nu vrea sa te raneasca, cel mai probabil el are alte asteptari de la o relatie, nu sentimente si alte chestii, din acest motiv prefera sa te pastreze ca pe o prietena.

| nhhv a răspuns:

E imposibil să te iubească într-un timp atât de scurt. E o diferență enormă între a plăcea și a iubi.

| anonyymuusss a răspuns:

Spune-i ca vrei sa fi cu el și ca nu te vezi fără el. Ca nu pierdeți nimic dacă încercați și ca ești dispusă sa suferi fin cauza lui. Dacă nu accepta înseamnă ca are pe alta.

| MemyselfandI17 a răspuns:

Poti incerca pentru inceput sa descoperi de ce si-a schimbat parerea asa deodata. exista o diferenta mai mare de varsta si poate el vrea altceva sau a mai avut o relatie care s-a terminat prost si ii e frica sa nu se repete? daca tot stati in acelasi oras poti sa iesi cu el si sa vorbiti fata in fata, sa ii spui ce simti si asa va veti apropia mai tare si daca te place cu adevarat veti fi impreuna.parerea mea...