| Ailis a întrebat:

Hey! Pentru inceput vreau sa va intreb daca vi se pare ca sunt urata? Ma puteti vedea la poza de la avatar. Am o colega la mine in clasa care tot imi spune ca sunt urata, se lauda ca cica a avut nu stiu cati iubiti si eu nici unul, ca nici un baiat nu se uita la mine. Cand mai fac si eu o gluma, iar apoi inacep sa rada colegii ea isi da ochi da peste cap. Astazi mi-a atras atentia un profesor ca vorbeam cu niste colege si ea a spus „Cine sa vorbeasca cu Alice? Ea vorbeste singura!" daca ii comentez ceva ea incepe sa tipe si sa spuna „Lalalalalala" sau "Taaaaaaaaaaci". M-am saturat sa tot coemnteze din cauza ei am si ajuns la spital pentru ca am incercat sa ma sinucid. Ce sa fac? Maine cand o sa ma duc iarasi la scoala o sa incepe din nou. Mamei mele i-am spus si a vorbit cu diriginta dar ea tot nu s-a oprit. De ce credeti ca se comporta asa cu mine?

25 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu ar mai trebui sa pui suflet la tot ce zboara, cat si aici pe TPU care ti-au raspuns unii. Orice om are frumusetea lui. Cei care iti spun asta sunt invidiosi ca nu sunt ca tine. Tu, esti roscata! cine nu si-ar dori asta? multe fete ar vrea si nici prin a-si vopsi parul tot nu ar reusi! Ar trebui sa te mandresti la cum arati si sa fi mai tare provocarilor care ti le ofera viata. Sincer, de baieti tot vei avea, poate ca nu ti-e menit sa ai acum. Fii increzatoare pe tine insuti si nu te lasa prada pradatorilor. Imagineaza-ti ca esti intr-o jungla si tu trebuie sa iti mentii mintea curata si sa iesi supravietuitoare din asta, lupta-te cu cei care te vor ataca. Raspunde-le pe aceeasi masura. Tu pana acum ai inghitit si ai inchis ochii, te-au luat ca o prada usoara. Daca le raspunzi ca atare fara sa ii superi, doar sa le dai peste nas si sa arunci cutitul unde ii doare cel ma tare, sincer... atunci te vor venera ca pe o zeita! Nimeni nu va mai indrazni sa-ti faca rau!

Fruntea sus si fii tare pe tine insuti! Caci ceea ce ai la scoala asta e un fleac, sa vezi cand vei fi pe picioarele tale la cat vei lovi atunci.

| dragosh a răspuns:

Nu imi vine sa cred ce citesc...laughing
E clar de la o posta ca nu ii convine cand faci glume pe seama ei, tu singura ai spus`o.Esti peste eaaa!,iar daca a avut o duzina de prieteni,asta nu inseamna ca este mai presus decat tine,dupa celebrele versuri dintr-o melodie"Şi ştiu că timpul nu aşteaptă ca o femeie deşteaptă, Nimic normal în lumea asta aberanta".Cum sa te sinucizi, ea face asa pentru ca tu ii dai satisfactie, daca o ignori total ea va fi cea care se va sinucide, crede`ma.Ea ce fel e vazuta in ochii celorlalti?

| Ailis explică (pentru dragosh):

Pai sora ei a facut-o populara si nu fac glume pe seama ei, fac glume despre anumite chestii care mi se par amuzante.

| dragosh a răspuns (pentru Ailis):

Si e si ea in clasa cu voi? sau cum? e mai mare, iti este frica de ea?

| Ailis explică (pentru dragosh):

E mai mare sora ei si nu imi e frica de ea nici macar nu o cunosc.

| dragosh a răspuns (pentru Ailis):

Raspunde si tu la mesajele alea de pe prv...imi este mult mai usor..chiar vreau sa ajut.

| neutrino a răspuns:

Urata nu esti, dar fotografia nu te avantajeaza deloc, este total gresit facuta.
De rautatile unor colegi nu vom scapa niciodata: asa inteleg ei/ele sa-si arate valoarea.

| SkyPilot a răspuns:

Fiecare este frumos in felul lui. Fata respectiva are o problema, este invidioasa pe tine pentru ceva. Incearca sa nu o mai iei in seama, nu merita.
Pentru fetele care au multi iubiti exista si un nume deloc magulitor. Mai bine unul si bun. Nu te mai lua dupa altii, mergi pe drumul tau!

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Cine ti-a mai spus asta are dreptate, poza este o catastrofa, nu te avantajeaza de loc, ai umbre pe fata.

| peperonies a răspuns:

Hai ma ca nu esti atat de urat. Daca te-ai tunde si ti-ai lasa putina barba ai fi destul de frumos.

| clickclicksnap a răspuns (pentru peperonies):

laughing))))))

| Ailis explică (pentru peperonies):

Multumesc foarte frumos! M-ai facut sa ma simt si mai urata!

| peperonies a răspuns (pentru Ailis):

Stai, chestia aia e femeie?

| Lorde92 a răspuns (pentru peperonies):

Te dai tu mare destept si smecher pe internet, dar in realitate cine stie ce fraier esti!

| peperonies a răspuns (pentru Lorde92):

Anonimitatea este creativitate.

| JusTPauL a răspuns:

Nu stiu cat e de faina colega ta, dar tu nu esti urata.
Cred ca colega ta e oarecum invidioasa pe tine, ii place ei sa fie in centru atentiei si tu ii strici planurile cand intervi.
Nu stiu ce vocabular ai dar eu zic sa incepi sa faci pe dura si sa ii comentezi la orice si sa te iei de ea din orice, o va enerva la maxim, o sa devi un stres pentru ea, o vei obosi, dupa un timp o sa se fereasca de tine, stiind ca daca se baga in seama cu tine ii dai peste nas si o iei la misto(colegii tai o sa te sustina vazand ca te iei de o asa frumusete").

Cand mai zice ceva da-i repede o replica nu pune capul in pamant,, cand zice ceva aiurea, spune-i" esti pe pi...da ta ma....cand stai pe burta sau vezi-ti de pi__da ta fetit-o, ce-ti trebuie ma fu__t-o, ce te uiti ma piz__te'n gura moarta, ce-ti trebuie spital,, baga orice daca le zici ce trebuie cum trebuie fara emotii n-are ce sa-ti faca, trebuie doar crezi in tine sa fii mai mandra de tot ce faci si sa-ti bagi pl in ea viata ca doar una e.

Bafta'n viata!

| NameHarris a răspuns:

Ciudata problema ailaughingPentru inceput as vrea sa iti zic ca eu nu as incerca sa ma sinucid nici daca toata scoala ar face msito de minehappyaceea fata este invidioasa pe tinewinking Cand iti mai spune ca cati iubiti a avut spune-i ca tu nu umbli cu oricine si nu esti panarma ca eawinkingSa sti ca esti dragutawinkingTrag in masa ca de eram in locul tau ii dadeam in caplaughing Bafta!

| NoName0x0 a răspuns:

Pai nu exista oameni urati sau furmosi, exista gusturi diferite! Traieste si tu cu deviza aceasta si o sa te simti mai bine. Omg... De ce sa te omori pentru niste prostii? Or sa treaca, dar viata ta nu ti.o va mai da nimeni inapoi daca ti.o iei... Continua sa comentezi cand ea face asa urat, pana intrati in polemica!

| VictorMihail1990 a răspuns:

Nu ești deloc urata, am si eu fete care se iau de mine fara niciun motiv ca sunt ele "șmechere". Ignora-le..indiferenta doare mai tare decât un pumn. Sunt doar geloase. Încearcă sa nu le bagi in seama, gandeste-te puțin...îți consumi timpul ca sa o asculți? Dă-o naibii, e doar o proasta care încearcă sa primească si ea putina atenție....Crezi ca ea merita putina atenție? Daca nu încetează, cheama-l pe taicatu la școală ..na altceva nu stiu ce sa mai zic. doar nu o baga in seama

| Wiiillll a răspuns:

Alice

| Wiiillll a răspuns:

Cine vrea sa vorbeasca cu mine? Dati-mi in privat Skype, facebook-ul vostruwinking

| Paindemandstobefelt a răspuns:

Buna,nu esti urata nicio fata nu e urata toate fetele sunt frumoase in felul lor. Fata aceea cred ca are probleme si e geloasa pe tine pentru ca, toti suntem diferiti si ea isi doreste sa aiba ce ai tu.N o baga in seama, ignor o!

| IuLia3 a răspuns:

Paii. Ea iti face asa pentru ca i.ai permis prea multe. Asa le.am permis si eu unor fete de la mine din clasa pana a inceput sa-mi fie teama de ele. La un moment dat mi.am luat inima in dinti si am inceput sa ma iau euu de ele. Si uite asa, fetele nu mai comenteaza acum. Le este lor frica de mine deoarece stiu ca eu le fac de ras prin vorbe. Nu ii arata ca esti mai prejos decat ea. Esti frumoasa! Orice fata e frumoasa si demonstreaza acest lucru nu numai prin aspect, ci si prin felul ei de a fi. Ii poti da peste nas colegei tale ignorand.o pur si simplu sau, daca comenteaza si mai mult pune-te in gura cu ea si comenteaza.i si tu, insa in nici un caz nu te injosi atat de tare incat sa te iei la bataie cu ea sau sa o injuri, nu este frumos ca o domnisoara sa faca aceste lucruri. Fetele care fac aceste lucruri nu pot fi numite domnisoare ci mai degraba golance. Avand in vedere iubitii sai, spune-i ca tu nu esti dama de companie sa te fi avut prea multi baieti si ca tu astepti baiatul potrivit deoarece nu esti o usuratica care se arunca in bratele tuturor. Mult succes! P.S : Renunta la gandul de sinucidere!

| paulvasile60 a răspuns:

Offffffffff, copiii fara de minte, ia o carte buna si citeste, alearga in fiecare zi un km si gandeste-te la sanatatea pamantului...lasa prostiile. peste 10 ANI AI SA RAZI DE FRAMANTARILE ASTEA!

| Bazaconii a răspuns:

Hey, se comporta asa cu tine pentru ca oamenii au tendinta de a fi imebicili in copilarie, e normal, nu-ti bate capul, exista ceva numit karma / dumnezeu / budah /alah sau cum vrei tu sa-i spui care are tendinta de a balansa lucrurile. Stiu ca suna stupid dar daca nu ti-e frica de urs, padurea e a ta. Ia-o ca pe o provocare sa nu fi afectata de pararea ei. Constant. Si adu-ti aminte ca succesul e cea mai buna razbunare. Plus de asta, o mare calma, n-a facut niciodata un marinar iscusit. happy Capul sus micuto, devine mai bine.