| anonim_4396 a întrebat:

Hey,salut! vreau sa va intreb ceva.Deci mie imi place un baiat de aceeasi varsta cu mine,dar acum nu mai prea vorbim,la incepu vorbeam mult si pe mes si pe telefon,dar acum pe mess nu mia raspunde zice ca nu mai merge si cand il sun,dar il sunt foarte rar nu raspunde ba ca are antrnamente, ba ca are meditatii, si nu stiu ce sa cred.la inceput mi-a dat semne ca ma place, chiar foarte multe, dar acum daca nu mia vorbeste cu mine asa des... deci intrebarea este oare ma place? ce sa fac? ce sfat imi dat? FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| emydaisy a răspuns:

Si eu sunt in acest caz ca tine.Si te inteleg.Nu este o treaba jenata si sigur te place doar ca el nu are incredere in el sa iti poata spuna adevarul si iti arata acest lucru prin fapte sau chiar si prin ingnoranta.Asta nu inseamna ca esti sunteti buni prieteni.Fii tu insati si o sa vezi ca o sa dea roade.Si nu fi ingrijorata asa sunt baietii inseamna ca te place mult si nu stie cum sa tio spuna. Sper ca te-am ajutat. Funda plzpuppy dog eyes?

6 răspunsuri:
| adelaadelaadela a răspuns:

Pffff... am patit ceva de genusad. Eu nu prea am ma pastrat legatura. am aflat motivul pentru care nu mai vorbeam asa mult. poti sa faci si tu astahappy vorbeste cu un prieten de al lui. apoi poti fi indiferenta, sau daca nu vrei sa il uiti si tii la el bla bla, vorbiti deschis, intreaba-l daca are ceva cu tine... poate reusesti sa faci cevabig grin. bafta!

| neutrino a răspuns:

Interesul lui pentru tine a disparut. Asta nu inseamna, daca va cunoasteti si in realitate, ca trebuie sa va intoarceti spatele unul altuia. In vederea unei noi relatii, reorienteaza-te spre alt baiat.

| pLeX a răspuns:

Vorbeste sincer cu el si veti sti ce sa faceti happy succes!

| SomeoneReal a răspuns:

Pai eu cred ca te place, doar ca este intr-o situatie nasoala, la modul ca poate s-a "atasat" mult de tine si nu este inca pregatit sa aiba o relatie. Lasa timpul sa treaca, cam 1-2 saptamani, ca sa aiba destul timp sa-si puna gandurile cap la cap si sa se decida ce sa faca. Dupa acest timp, el ar trebui sa te sune. Daca nu da niciun semn de viata, mai incearca tu cu un telefon si daca vezi ca nu s-a schimbat nimic, eu cred ca ar fi timpul sa o lasi balta. Ca sa nu iti fie greu sa-l uiti, in cazul in care ti-ai dat seama ca nu te place sau nu-l mai placi, iesi prin oras cu fetele, joaca-te ceva pe net si fa chestii dragute care sa-ti distraga atentia de la el. Succes!big grin

| Criiys a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ii sa il intrebi direct daca are ceva cu tine..si intreaba-l dc nu-ti mai vorbeste, poate o sa fie sincer si o sa iti spuna ce are ..sau poate ai crezut tu ca te place si el doar vroia sa fiti prieteni..sunt multe posibilitati.cel mai bine ii sa il intrebi si asa o sa stii adevaru

| andreea180 a răspuns:

Doar ignorandu-l o perioada iti vei da seama daca el chiar te place... unii baieti pot fi foarte orgoliosi si daca reuseste sa treaca peste asta si te va suna, inseamna ca se merita sa-ti mai faci sperante in ceea ce-l priveste...