| DeeaAndreea98 a întrebat:

Buna tuturor, povestea mea e foarte lunga dar am sa fac un rezumat...intr-o seara am cunoscut pe OImegle 2 baieti de varsta mea Sebi si Alex. Sebi e din judetul meu dar Alex e din Bacau..In seara aia am vorbit mult cu Sebi, am ajuns si la o relatie.Pana acum nu ne-am vazut fata in fata ci doar la web cert e ca acum nu mai vrea sa vorbeasca atat de mult cu mine(pana acum vorbeam 1 sau 2ore la telefon), acum daca vorbim 10 minute seara. Cu Alex,am inceput sa vorbesc ieri si stie ca am prieten,el ma suna in fiecare ora,ma intelege. Cu Alex cand vorbesc glumim, ne facem in toate felurile,dar cand il sun pe Sebi mi se pare ca vorbeste cu mine din sila, nu mai e acelasi baiat ca acum cateva zile..Si vreau sa va intreb. oare ma mai place sau vorbeste cu mine pentru ca ii e sila? vreau si niste sfaturi: ce sa fac ca sa nu mai vorbeasca asa cu mine? cum sa procedez in astfel de situatii? CEL MAI BUN RASPUN PRIMESTE FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate sebi a vrut sa te intalnesit cu el in viata reala nu in cea virtuala. Daca spui ca relatia ta s-a racit intreaba-l daca mai este indragostit de tine si daca mai are un sentiment pentru tine.Cu alex ce sa zic daca nu merge cu sebi incearca cu alex si vorbeste in continuare cu el ba chiar incercati sa va intalniti.Iar ce sa faci sa nu mai vorbeasca cu tine? Simplu ii spui ca tu simti o racire si vrei sa renunti la el sigur va intelege.Succes!

| DeeaAndreea98 explică (pentru anonim_4396):

Sebi e de acord sa vorbim si la web, pentru ca eu nu pot merge in oras iar el nu are cu ce sa vina in comuna mea....acolo vroia sa scriu "ce sa fac ca sa mai vorbeasca cu mine"..greseala mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeeaAndreea98):

Pai te descruci tu tongue daca sebi e de acord 'pastreaza-l' pe alex ca si un prieten

| DeeaAndreea98 explică (pentru anonim_4396):

Pentru Alex nu am nicio atractie suntem doar amici, in schim pentru Sebi am niste sentimente pe care nu le-am mai avut pana acum.Tin foarte mult la el si nu vreau sa-l pierd sad

| DeeaAndreea98 explică (pentru anonim_4396):

Pe Alex il consider doar un simplu prieten, in schimb pentru Sebi am niste sentimente pe care nu le-am mai simtit niciodata, tin foarte mult la el si nu vreau sa-l perd

7 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să renunţi la o relaţie dinasta.

| DeeaAndreea98 explică (pentru 六兆年と一夜物語):

As vrea, dar nu pot, tin foarte mult la Sebi

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru DeeaAndreea98):

Nu există nu pot, ci nu vreau.