| IncaOAnonima a întrebat:

Hey! Se apropie banchetul si mi-am gasit o rochie draguta, dar o colega si-a cumparat o rochie la fel, doar culoarea difera. Ea este micuta si isi gaseste foarte greu o rochie care sa ii vina bine si mi-a spus ca adora rochia si ca pe ea nu o deranjeaza ca avem rochiile lafe. Insa pe mine ma deranjeaza pentru ca vreau sa ies in evidenta. Ce pot face sa nu o supar sau cum imi pot convinge mama sa ma lase sa imi iau alta rochie?

Răspuns Câştigător
| Anailyn a răspuns:

Nu ai de ce sa iti cumperi alta rochie daca difera culoare, pur si simplu incearca sa pui ceva accesori dragute, pantofi diferiti de colega ta si un plic superb, de ex daca rochia ta este simpla pune ceva accesorizat pe plic, sau nj, iti vin tie idei, dar nu ar trebui sa o schimbi. Sa stii ca si la banchetul meu au fost o gramada de fete cu aceeasi rochie. Si ce faci daca iti cumperi alta rochie acelasi model cu al altei colegi? Eu zic ca restul vestimentatiei sa fie diferita de celelate colege si poti merge linistita.aaa si inca ceva, la cate o sa fiti acololaughing) nu vei iesi in evidenta chiar pentru toti, pentru ca va fi o pata de culoare (ma refer la multimea de fete cu rochii). Dar daca totusi nu iti place, explica-i mamei tale problema si daca dispune de o suma de bani sa iti cumperi o alta rochie, iar daca nu, fa cum ti-am spus eu, va fi bine

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi ca poate poti s-o modifici si nu costa nici prea mult.Sau adauga accesoriila ea. Posteaz-o sa sa vedem ce rochie ai.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Bună! Eu spun să porti rochia, până la urmă, frumusețea vine din interior.

| lifeonlyforlove a răspuns:

Te gindesti ce spui? dupa ce ea si-a luat rochia ai de gind sa ii zice sa nu o imbrace? eu in locul ei nu ca era sa ma supar dar era sa iti spun vreo doua cuvinte frumoase.prietenele asa nu fac.desigur ca trebuie sa o convingi pe mama sa iti ea alta rochie. poate gasesti si mai frumoasa.

| IncaOAnonima explică (pentru lifeonlyforlove):

Nu am de gand sa ii spun sa nu isi ia rochia! E o prietena buna si nu vreau sa ii fac asa ceva!

| Nazat_David_1991 a răspuns:

Asculta-l pe fratele tau David.Luati rochiile si duceti-va dracul si tu si prietena ta.