| Alwee a întrebat:

am 13 ani.Stiu ca la varsta asta n-am cum sa iubesc. dar se pare ca pot. plac un baiat eu ma inteleg foarte bine cu el.multi prieteni mi-a spus ca sh el ma place dar nu stiu daca i adevarat. el cred ca stie ca il plac. dar nnu mi-a zis nimic si am vrut sa i spun in fata ca imi place de el dar nu pot. mi-e frica daca ma va respinge va rog ajutati-ma
ps:mi foarte foarte greu sa eu zic pe mess sau in fata ca imi plk de el. Dau fuda

Răspuns Câştigător
| Madalica a răspuns:

Hei! Ai spus ca la 13 ani nu stii daca ai cum sa iubesti.
Eu am 14 ani si iubesc! Afla ca se poate.chiar se poate iubi! Nu conteaza varsta cat timp iubesti! Se spune ca toti au o jumatate in lume.Se poate sa o gasesti la 10 ani sau la 40!
Deci exista.Asa mi s-a intamplat si mie.stiam si eu ca el ma place.dar aflasem din spusele prietenilor.de la el nu am auzit ün "te plac", sau ceva gen.
Si eram foarte timida.ma temeam de un refuz!
Pana mi-am luat inima in dinti si i.am spus ca imi place de el! Si ca m.as simti extraordinar daca sentimentul ar fi reciproc!
Ei bine.asa a si fost, dupa ce i.am spus.M-a strans in brate cum nu o mai facuse nimeni!
Deci spune-i.Nu ai nimic de pierdut. Poate doar timp...

1 răspuns:
| Rockart a răspuns:

Ei n-ai cum. Eu prima dată m-am îndrăgostit când aveam 12 ani. Poţi iubi de la vârsta asta, dar nu poţi avea o relaţie pe bune.

Nu cred că ar trebui să-ţi faci griji. Dacă te place nu cred că are de ce să te respingă. Dar frumos ar fi să facă el primul pas...