| mada92 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi o relatie sincera?
As dori mult sa aflu parerile voastre

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Relatia sincera nu este neaparat relatia in care nu se minte ci relatia deschisa unde poti discuta orice din dorinta de destainuire, din dorinta de alinare, incurajare.Relatia sincera nu se bazeaza pe interese materiale ci pe cele sufletesti.Si inca ceva :trebuie sa fie biunivoca ca sa reziste!

| monyk a răspuns:

Buna,o relatie sincera,sa bazeaza pe comunicare,incredere, iubire, respect...trebuie sa fi sincera cu partenerul si sa nu ii ascunzi nimic,indiferent ce e,si el de asemenea sa fie cinstit si sa nu minta.
E bine ca o relatie sa mearga,sa existe sinceritate,ca daca apar minciuni atunci, de la mici minciuni se poate ajunge la minciuni mai mari, pana la despartire.Eu din cauza minciunii am fost despartita de prietenul meu un timp; minciuna are picioare scurte, cel mai bine e sa fi sincera cu persoana iubita, daca vrei sinceritate.

| Libelle a răspuns:

Sincera,pura,fara lucruri ascunse,fara minciuni,fara un interes ascuns,fara loc de barfa, de jigniri.O relatie de prietenie si iubire in care ai face totul pentru persoana iubita, si ea pentru tine de asemenea.Dar mai rar sa iubeasca amandoi la fel de mult.

| buterfly a răspuns:

Pai pentru mine o relatie sincerca inseamna o relatie bazata pe acel sentiment nobil:iubirea!
In orice relatie partenerii trebuie sa fie cat mai sinceri, sa existe respect si intelegere pentru ca doar asa poate dura o relatie.happy

Minciuna nu isi are loc intr-o relatie precum si gelozia exagerata!hee hee
Totusi "ingredientele" principale intr-o relatie sunt: comunicarea, respectul, intelegerea dar sa nu uitam de ce e mai important IUBIREA:X:X

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy eu consider o relatie sincera, relatia in care ambii parteneri sunt egali, exista incredere si intelegere, iubire si respect :X. cand exista toate astea deja este cladita relatia si mai ramane doar sa o pastrezi si sa o imbunatatesti happy astea le descoperi in timp, deci ai rabdare pentru ca rezultatul sa fie o reltie serioasa. succes >big grin

| Anonim_4998 a răspuns:

O relatie sincera se bazeaza pe incredere, comunicare si iubire.Iar toate aceste lucruri sa fie din partea amindorora.

| TormentOfSins a răspuns:

Toti oamenii sunt egali intre ei avand nevoie de dragoste, toleranta, iubire, respect, intelegere si acceptarea celuilalt asa cum este.

"La generozitate si ajutor fi precum o apa curgatoare,

La dragoste si marinimie fi precum soarele,

In acoperirea greselilor altora fi precum noaptea,

La furie si frustrare fi precum mortul,

La modestie si simplitatea fi precum pamantul,

La toleranta fi precum marea,

Fi ceea ce pari, sau pari ceea ce esti"

| minnieee a răspuns:

O relatie bazata pe sinceritate si incredere,cei doi sa nu se minta unul pe altul,sa nu se insele, sa se iubeasca, sa se respecte.

| JustMelavJustMe a răspuns:

O relatie sincera, unde sa fiti deschisi unul cu altul, sa comunicati sa fiti mpreuna la bine si la greu. Sa va spuneti unul a; ltuia problemele si sa va ajutati cum puteti (daca vorbesti de o relatie cu un parinte sau o ruda.atunci aceasta trebuie sa fie neaparat sincera! familia ti-e mereu aproape! Te accepta asa cum esti.pe cand un prieten sau un iubit/a te poate minti, uitandu-te in ochii tai.) Mi s-a intamplat! Nu fi naiva si nu intra in capcana!

| glamvintage a răspuns:

Spune-i DOAR ce trebuie sa stie, iar el sa-ti spuna TOT!

| Inna_1107 a răspuns:

Buna. O relatie sincera inseamna multe. Cel mai important lucru cred ca este respectul, pe urma increderea si multa iubire, desigur. Intr-o relatie sincera nu ar trebui sa existe minciuni sau santaj emotional. Relatiile care dureaza mult sunt cele in care, cum spunea cineva anterior, amandoi sunt egali. Comunicare este importanta pentru a va cunoaste mai bine, e esentiala. Celelate lucruri le descoperi pe parcursul relatiei. Numai bine!