| Constantin_Diana_1998 a întrebat:

Am auzit ca s-a descoperit un virus nou numit Actualizarea Windows live, de care se spune ca e vechi de ani buni, dar nu s-a stiut de el pana acum cateva zile, si e cel mai puternic virus descoperit... As vrea sa stiu daca i s-a intamplat cuiva sa il aiba, si, daca da, atunci ce ati facut? Cum a reactionat?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

De anul trecut din februarie circula virusul asta, de fapt circula pentru ca acum e blocat de majoritatea antivirusilor. Daca te ''pricopsesti'' cu el nu ramane decat sa te duci la magazin si sa-ti cumperi un Hard Disk NOU.Este un virus care arde intregul hard disk.El a fost clasat de Microsoft drept virusul cel mai distructiv. Acest virus a fost descoperit primul de catre Mc Afee, iar el n-a avut posibilitatea de a face reparatia pentru acest gen de virus. El distruge pur si simplu Sectorul Zero al hard discului. In schimb iti poti instala LINUX pentru ca nu are nevoie de Sectorul Zero de pe hard.

| Constantin_Diana_1998 explică (pentru neluL):

Sa instalez Linux? Da, nu m-am gandit la asta, dar cred ca voi incercahappy

| neluL a răspuns (pentru Constantin_Diana_1998):

OK! Linux merge.