| curioasa210 a întrebat:

Am nevoie de ATRIBUTIILE SEFULUI CLASEI. Va rog!
Si mai am nevoie si de niste sfaturi. La mine in clasa a fost ales un baiat seful clasei (nu-i dau numele,va fi X).Bun,dar nu a facut nimic. Decat a scris cine nu este cuminte (dar si el a facut obraznicii dar nu s-a scris). Nu vrea sa ne ajute la decorarea,curatarea,aranhjarea clasei, nu se implica in nimic. Decat eu si baiatul care suntem la consiliul elevilor+alti cativa colegi. ATAT! Ce sa facem? Nu ne mai convine deloc. Sa,, il dam jos"? Am cerut atributiile pentru ca vreau sa am argumente pentru a-l da jos. NU VREAU SA FIU EU SEFA CLASEI! SA FIE CINEVA CARE SA FACA CEVA PENTRU CLASA!
P.s. suntem a 6-a

1 răspuns:
| Anonimul1233 a răspuns:

Buna, sunt seful clasei din clasa intai, si vicepresedintele scolii si stiu despre ce vorbesti.
Atributiuni? Din acesti 7 ani pe care ii am, am inteles ca trebuie sa ii conduc pe ceilalti pe un drum mai bun, ci nu sa ii spun. Trebuie sa fie solidar, sa ajute colegii si adevarat, trebuie sa ii scrie si pe cei ce fac galagie, deranjeaza orele. Poate si eu am facut niste mici neastamparari dar, ceilalti sunt de nedescris. Nu pot sa ma scriu pe mine, ce alerg cu cel care tipa in ora, arunca cu nu stiu ce(ipotetic vorbind) toti colegii sunt individiosi cand ii scriu si de ce nu ma scriu si pe mine( in a 5 a) si nu mai puteam, imi venea sa plang, nu mai suportam. Eu intr o zi normala :
Amintesc cine este de serviciu.
Verific tememele.
Ma,, joc''
Ii ascult pe ceilalti la lectii.
Vorbesc cu profesorii.
Daca ai ceva mai concret de intrebat, astept in privat. Nu ai descris complet ce face el.