| Filarmona a întrebat:

Hey TPU, am o intrebare : cum poti incepe o conversatie cu tipul pe care il plac? P.S. : Fara,, salut, ce faci" si sa nu fie prea evident, nu vreau sa par o disperata. In plus, e un prieten si vreau sa ramanem la acest stadiu, vreau sa fie o conversatie intre amici. Va rog sa imi raspundeti cat mai repede, am nevoie de raspuns cat de rapid cu putiinta. Mersi mult! Cel mai bun raspuns are funda! happy; D

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

De ce ai ipresia ca printr-un simplu "hei, ce faci?" emani disperare?
Din contra, poti incepe cu un "hei, ce faci?" si dupa, dat fiind ca sunteti prieteni, nu ar trebui sa iti fie greu sa gasesti un subiect de discutie.

| stark47 a răspuns:

Salu ce faci e chiar ok nu arata ca esti disperata insa nici nebuna dupa el.e doar o conversatie intre doua persoane care se cunosc. abilitatea de a comunica in orice stadiu al relatiei e foarte important, lucreaza la ea, nu e chiar atat de complicat

| Fantastic7 a răspuns:

îl suni să vă întâlniți și îi spui exact ce simți tu că trebuie să-i spui, nu ce te sfătuiesc alții. nu ai cap să gândești puțin? crezi că alții știu ce e mai bine pentru tine?

| betty678 a răspuns:

Eu zic sa iti cauti un motiv prin care sa intri in vorba cu el. Eu am descoperit ca tipul pe care il plac joaca CS si astfel am intrat in vorba cu el gen ''buna! Stiu ca joci Cs. Vreau si eu un link de unde il pot lua''. NU stiu daca intelegi dar ar trebui sa cauti o pasiune sau un lucru pe care il ai in comun cu el si asa puteti discuta. Dar la fel cum s-a mai scris daca il intrebi ce face nu e un act de disperare. E o intrebare ca oricare alta. Bafta!

| Cupcake a răspuns:

Nu pari o disperata daca intri pur si simplu pe el cu : Hei.Ce faci? E un cliseu, nu vreun semn de disperare. Nu prea ai cum sa incepi altfel o conversatie. Si daca ai fi vrut sa ramaneti doar amici, nu ai mai fi specificat la inceput sa il plac. Undeva, in adancul sufletului tau ai vrea sa fiti ceva mai mult.