| Alysuca a întrebat:

am o MICA problema eu m-am cam indragostit de un baiat de 15 ani ( eu am 12 si implinesc 13 in aprilie ) dar nu asta conteaza vreau sa stiu parerea voastra sa-i spun ca-l plac sau sa o las balta? Dau FUNDA! :-) :-) :-) :-) :-)

Răspuns Câştigător
| gmxromania78 a răspuns:

Nu ai sanse, dar incearca!
Ai 12 ani, el aproape 16, se uita dupa fete mai mari nu mai mici. Depinde si ce gen de baiat este, daca este unul la locul lui si care nu sta golan, fa un pas si vezi reactia daca nu lasa-l, nu-l stresa. Primul raspuns va fi numai daca il intrebi, nu astepta tu ca el habar n-are ca iti place de el...Succes!

7 răspunsuri:
| Biiskrem a răspuns:

Ce sfaturi îți putem da noi? Ne spui doar că ești în limbă după unu' și ar trebui să-ți dai seama că vârstele sunt cât se poate de nepotrivite. Spune-i că-l placi doar dacă ai încredere în el că nu-și va bate joc de tine dacă sentimentul nu e reciproc. Pot să jur că e doar atracție fizică. Nu ai voie să spui că te-ai îndrăgostit de el, te minți singură.Nu-l cunoști așa cum ar trebui.

O seară frumoasă!

| Alysuca explică (pentru Biiskrem):

Poate termenul "indragostit" e cu adevarat putin cam exagerat dar am ajuns sa cred asta deoarece il tot visez noaptea fara ca macar sa ma gandesc la el

| Biiskrem a răspuns (pentru Alysuca):

Este foarte exagerat, dragă. Ai făcut o obsesie din săracu' băiat sad. Nu visezi pentru că nu te gândești, stai liniștită.
Nu te mai agăța atâta de el și de viața lui, găsește-ți altceva de făcut, nu ajungi nicăieri așa...

| noname000000 a răspuns:

Las-o balta!

| Cipprik a răspuns:

Hey, Alysuca. Asta nu e o preoblema, e doar o nelamurire fata de sentimentele tale. Oare lui ii place de tine? Da semne ca ii place de tine sau doar tie iti place de el? Nu are rost sa ii spui daca el nu simte acelasi lucru fata de tine. Nu ar trebui sa fugi tu dupa el, ci invers.

| Alysuca explică (pentru Cipprik):

Fara suparare dar in aceasta generatie mai nou fetele fac primul pas altfel vor trai vesnic intr-o garsoniera cu multe pisici

| Valentina_Valentina_1999 a răspuns:

Spune-i si vezi ce reactie are