| Katherineeeeeeee a întrebat:

straight face am o probema cam mare si sper din tot sufletul sa ma ajutati. Mama mi-a promis ca daca in sem II voi luat note bune ( de la 8 in sus ) imi va cumpara extensii love struck love struck
deci dati-mi ceva sfaturi cum as putea invata mai usor si mai repede avand in vedere ca sunt cam grea de cap, dar uneori invat foarte repede.

2 răspunsuri:
| allige243647 a răspuns:

Pai foarte simplu : fi atenta in clasa, nu sta de vorba cu colegii si o sa le prinzi de la ore. Cand v-a trebui sa le inveti doar le repeti. Daca nu intelegi ceva intreaba profesorul.
Sau poti face altfel : poti invata in stilul tau. Adica cand ai ceva de retinut candeste-te la un lucru care sa iti aduca aminte de acea lectie. [ Ex: eu la franceza asociez cuvintele neconoscute cu cele din limba romana si cand ma gandesc la acel cuvant automat imi vine in minte si celalalt ]
Nu stiu daca ai inteles ceva, dar eu sper ca te-am ajutat;]

| DidiutzMic a răspuns:

Cum sa inveti repede!? Am eu un sfat pe care il fac si eu oare cum fiindca ma obliga tata!laughing Nu este asa de stralucit, poate chiar penibil.:
Deci: eu fac asa: citesc de 2 ori din carte si fac rezumatul din carte si din caiet dupa aia invat acel rezumat si mil repet de fiecare data cand am nevoie!
Sper ca te-am ajutat, funda?happy