| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.am o problema. am foarte mult par pe picioare si acum cum vine vara as vrea sa port fustite sau panatloni scurti etc...nu pot sa ma epilez ca nu ma lasa parinti, ce as putea sa fac? funda prim rasp

4 răspunsuri:
| ch0c0latemix a răspuns:

Te epilezi cand nu sunt acasahappy.ia si tu niste crema epilatoare sau benzi.scuze dar nu prea poti face altceva.

| MoatZa a răspuns:

Epileaza`te fara sa stie ei.iar cand o sa ajunga acasa.SURPRISEhappy

| simovacariu a răspuns:

Incearca sa-ti convingi parintii sa te lase.Le poti explica ca esti fata, ca o domnisoara trebuie sa fie epilata, asa e elegant.Inceraca sa aduci cat mai multe argumente pro.Acum depinde si de cati ani ai.Nu este o regula care spune ca trebuie sa incepi sa te epilezi de la varsta nu stiu care. Daca tu tii neaparat sa te epilezi si parintii nu te lasa poti pur si simplu sa te epilezi si o sa vezi ce-o sa se intample(nu iti recoman sa faci asta, dar poti incerca, ce pot sa-ti faca?) Ar fi mai bine sa-ti asculti parintii, ei stiu ce e mai bine pentru tine! Succes

| Roxanyka_6297 a răspuns:

Mmmm urata treabastraight face. cred ca epilatul asta pe furis e cam nasol, mai bine sa o faci cu riscuri. adica. vb d mai jos, ar putea sa te omoare? sau sa te inchida in casa pentru ca te epilezi?thinking probabil ca in prima faza vei avea niste explicatii de dat si niste morala de ascultat, dar se vor convinge si ei ca totusi esti fata. ma gand ca nu ai chiar 9 ani si ca e spre binele tau intr-un fel sau altu.O alta idee ar fi sa le explici ca vor rade toti colegii si prietenii de tine si ca mai bine te epilezi decat sa fii d rasul lor. Succes