| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani. As vrea sa ma epilez pe picioare, dar maica-mea nu ma lasa, zice ca sunt prea mica, ...etc. Cum as putea-o convinge? Mai ales ca de acum vine caldura si port fuste, rochii, pantaloni scurti. Si daca m-ar lasa, cu ce e recomandat sa ma epilez?batting eyelashes Funda:*

Răspuns Câştigător
| Maria250397 a răspuns:

Cu crema depilatoare, big sau ceara.Eu prima data m-am facut pana la genunchi...cu crema si apoi am inceput cu bigul dar pentru prima data recomand crema happy! Si trebuie sa o convingi. Spune-i ca iti este rusine si sper ca va intelege! Succes! happy

8 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Spune-i mamei tale ca esti fata, deci trebuie sa ai grija de tine.Te poti epila cu crema depilatoare(cea mai recomandata).
Spune-i mamei tale ca va veni vara si toate fetele vor purta fustite, pantaloni surti.dar ele nu vor avea par pe picioare, maini etc.
Orice fata/femeie trebuie sa se ingrijeasca.
Sper ca te-am fost de folos.
Pa, pa.

| iulik1994 a răspuns:

Buna.sunt de aceeasi parere cu bianka.nici pe mine nu ma prea lasa mama dar am facut asta pe ascuns la baie si i-am aratat dupa.la mine a fost Ok! nu mi-a zis nimic:* in plus acum arat mai bine epilatabig grin cu toate ca merg si la mare in fiecare varatongue sa ai o zi faina:*

| Ade a răspuns:

Mama mea nu stie. E bine ca am o sora mai mica care face tot felul de nazbatii, si asa nu prea e atenta la ce fac. Pai... daca te epilezi cu epiloatorul parul iti va creste sub piele. Daca te epilezi cu lama parul iti va creste foarte repede (mai ales la soare), si din cate am observat ca il si rareste. Daca te epilezi cu ceara e posibil sa-ti tragi venele, adica cum smulgi ceara, sa nu fii atenta si sa nu tii mana si asa o sa-ti iasa venele in evidenta. Vezi ce faci.

| Biank_8453 a răspuns:

Daca nu ma insel cam pe la varsta ta am inceput si eu sa ma epilez, desi mama nu a fost de acord si am facut-o pe ascuns! Incearca si tu sa te epilezi fara sa te vada si cand va observa nu va mai avea ce face! se vede oribil sa nu fii epilata :-s Acum depinde si cat de severa e mama ta! Dar vine vara si esti fata! Trebuie sa arati binewinking pupici... vezi ce faci happy

| SilvSilvana a răspuns:

Cu bigul

| NoName0909 a răspuns:

Dar daca am par si mai sus de genunchi, ma epilez si acolo? Eu am auzit ca acela s-ar putea sa cada mai tarziu...happy

| asul10 a răspuns:

Ii spui : "Mami, daca ma lasi sa ma epilez pe picioare iti promit ca (faci ce a zis ea sinai facut pana acum)." [Altcv. nu stiu]

Succes:* [Funda?puppy dog eyes]

| laura120 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca sunt multe fete care se epileaza de la varste mult mai fragede si ca ai multe colege care se epileaza. Poti sa ii spui ca esti destul de mare