| adinaxD a întrebat:

am o problema.cu pisica mea...va rog sa ma ajutati ...cred ca e ceva grav
nu demult, cand pisica mea statea pe banca, am observat ca are o unflatura la spare, aproape de coada, cand puneam mana pe ea, o durea, nu am facut nimic. dupa un timp am vazut ca ii curge puroi de acolo, i'a trecut in cateva zile, dar ia ramas o urma, dupa vreo saptamana iar ii sa facut, nu am stiut ce as fac, asa ca nu am facut nimic, dar atunci nu ia mai trecut, si ii sa facut mai multe, si am mai mai observat ca nu umbla normal, ca si cum iar fi rupta coloana, dupa cateva zile sa agravat, eram sigura ca ii era rupta coloana, oare de la acele infectii? pentru ca ea nu mai mergea nicaieri, statea doar langa mine...acum pisica mea are vreo 5 pete (fara par, fara piele,) din care curge puroi si sange si in zona aia are coloana rupta
oare are vreo tumoara?
ce ar trebui sa fac?
si am uitat sa zic ca mai am o pisica care nu are nimic. e sanatoasa... oare o sa ii se faca si ei asa?
va rog sa ma ajutati... sad

2 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

Daca ii era rupta coloana,ramanea paralizata, adica nu se mai misca deloc. Poate s-a lovit si i s-a invectat, daca a facut puroi.As zice sa o duci la un veterinar nu sa o tratezi de capul tau...El o sa stie ce sa ii faca sa se vindece succes!

| isabellle a răspuns:

Bunaaaaaa straight face imi primul rand vreau sa iti spun ca imi pare enorm de rau deoarece am si eu o pisica si am trecut prin mai multe boli cu ea... eu cred ca este o boala genetica, deoarece si pisica mea a avut cam acelasi lucru, dar nicidecum nu avea coloana rupta. straight face eu zic neaparat sa te duci la medicul veterinar! daca nu cumva vrei sa risti sa pateasca ceva mai rau pisicuta... nu prea cred ca o sa faca si cealalta pisica aceiasi boala deoarece nu cred ca sunt surori sau ceva asemanator. ai grija si te rog sa ma anunti daca ai rezolvat problema! straight face