| s73f1 a întrebat:

Am o problema... Prietena mea cea mai buna s.a gandit sa vorbeasca cu un baiat sa vada daca ma place... Acesta a spus ca da... Si am inceput sa vorbim (eu nu stiam ca prietena mea a vorbit cu el) si, am inceput sa il plac si eu pe el. Dar dupa am aflat ca singurul scop al prietenei mele era sa il faca pe el sa ii placa de ea, si i.a reusit. ce ar trebui sa fac? Sa o confrunt pe ea si sa ii spun ca stiu ce a vrut sa faca, sau pur si simplu sa il castig inapoi pe baiat... ( stiu ca mai tine putin la mine, i-a spus chiar ei asta). Daca este a 2-a optiune, imi puteti da si niste sfaturi va rog?

3 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Nu cersi ca baiatului sa ii placa de tine, alegerea oricum o face numai el. Lasa-l cu alegerea lui. Dar prietenei dai in obraz pentru ce a facut.

| Own3r a răspuns:

El trebuie sa aleaga...Nu a fost frumos ce a facut ea...doar s-a folosit.

| AnaMarya10 a răspuns:

Nu trebuie sa fi niciodata o obtine pentru cineva. A insela nu e o greseala ci o alegere... Daca v-ati despartit desi tu ti la el e pierderea lui nu a ta : tu ai pierdut pe cineva care nu te mai iubeste, el a pierdut pe cineva care il iubea