| Vikky2209 a întrebat:

am o problema serioasa, anul acesta eu cu prietena mea ne-am certat cu niste colege de clasa, si nici acum nu ne dau pace. in fiecare zi la scoala ele trebuie neaparat sa ne spuie ceva sau sa ne faca ceva... p. s. asta tot sa inceput de la aceea ca noi am fost cu ele la directoare si de atunci ele au ura pe noi. dati-mi vreo idee sa ne razbunam sau nu? si daca da cum?

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
De ce nu le ignori, pur şi simplu? Ştii ce se spune despre răzbunare.

| DeCe a răspuns:

Mergi din nou la directoare si da vina pe ele pentru ceva ce au facut sau nu au facut. Daca s-au suparat de la asta, tura viitoare vor invata sa se abtina. Daca nici asa nu le calmezi eu le-as da o mama de bataie. Cand e vorba de a te rezbuna pe o persoana sunt mii de idei, nu vreau sa iti dau sfaturi cum sa faci rau la o persoana, desi ca am facut deja asta, dar evitale cat mai mult posibil sau cel mai simplu, afla care sunt slabiciunile lor.N-au prieten? E mai simplu atuncilaughing

| Hirako a răspuns:

1)Pai le spuneti si voi "ceva" si le faceti "ceva" laughing.
2)Il pui pe iubitul tau sa le bata.
3)Le inregistrezi facand asta sau ceva rau si merg cu inregistrarea la director.
P.S : Uita de "2)"...

| friday a răspuns:

Indiferenta face totul.
Daca nu le luati in seama o sa se enerveze, nimic nu e mai rau decat sa ai ciuda pe cineva si respecitvul sa fie indiferent laughing.
Razbunare nu prea exista, daca vrei neaparat, spuneti`le si voi vreo doua, mai ales ca nu esti singura.

Răspuns utilizator avertizat
| andreealove20 a răspuns:

As spune ca razbunarea nu aduce prea multe satisfactii...le puteti face sa sufere prin fapte, invatand cat mai bine si sa nu le dati atentie! Vor continua insa daca voi le evitati pe cat se poate se vorretrage cu incetul vazand ca pe voi nu va afecteaza cu absolut nimic si ca nu mai puneti la suflet! Daca vrei cu adevarat sa te razbuni incearca sa le ataci subtil acolo unde le doare si in momentele de stralucire!
Parerea mea e ca daca nu le vei da atentie (sa te faci ca ploua) cu timpul se vor plictisi!
O alta cale ar fi ca atunci cand se mai iau de voi sa le vorbesti frumos si cu caldura, fiindca se vor simti oarecum jenate ca nu au reusit sa te faca sa suferi!
sunt doar cateva idei... sper ca te-am putut ajuta:d!

| Vikky2209 explică:

Hirako, mie imi place nr 2 :d