| Alinaalialina a întrebat:

am o problema va rog ajutati-ma!
Ieri la ora de matematica am tinut telefonul in mana pur si simplu si domnul diriginte (care este foarte sever, dur, si rau) la confiscat. La sfarsitul orei l-am rugat frumos sa mi-l dea inapoi iar el nu a vrut si i-am zis ca si un coleg tot facea poze in ore dar el numai pe mine m-a vazut care nu faceam nimic pe tel. El a zis ca sunt nesimtita si sa ies afara. Cand domnul a plecat de la scoala am intrat la el in cabinet si am luat telefonul pe ascuns. Azi nu am fost la scoala pentru mi-a fost foarte rau (am niste probleme de sanatate) iar azi la ora de mate prietena mea mi-a zis ca domnul diriginte a facut o criza de nervi si a zis,, tiganca dracu si-a luat telefonul nici nu si-a cerut voie si ii scad media la 6". Eu a trebuie sa imi iau telefonul atunci pentru ieri aveam ore de inot si a trebuit sa o sun pe mama sa vina dupa mine de acea mi-am luat telu.
Dar acum sunt speriata pentru domnul diriginte este foarte agresiv ..maine am teza la mate si probabil nu ma intalnesc cu el dar joi am mate... si mi-e putin frica ce sa fac si ce sa ii zic va rog mult sa ma ajutati
Ps: va rog sa ma scuzati daca am avut greseli de scriere!

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si lasa-i pe ei sa rezolve situatia. Dar e bine sa iti ceri scuze de la el.Sa vorbesti cu blandete si respect profund.

| Alinaalialina explică (pentru danay72):

Mama nu vrea sa vorbeasca cu el i-am zis tot dar nu vrea. tata este plecat in strainatate,... o sa imi cer scuze si o sa ii zic ca a trebuit sa o sun pe mama atunci sper sa inteleaga cum am mai zis este foarte rau... mersi de sfat totusi happy

| danay72 a răspuns (pentru Alinaalialina):

Îmi pare rău. Procedează asa cum ai zis.