| ღViS3CoLoRaT3ღ a întrebat:

Hey TPU.am revenittongue vreau si eu sa imi explice cineva despre ce e vorba in animeul Kiddy Grade? am cautat si la wikipedia, dar nu prea am intelesstraight faceFundoi si voturitongue

2 răspunsuri:
| ღViS3CoLoRaT3ღ explică:

Nu...asta e de la wikipediastraight face

| AoiTori a răspuns:

Actiunea are loc in viitor, in care oamenii si-au extins habitatul in univers colonizand mai multe planete. Deloc surprinzator, criminalitatea a crescut si ea odata cu tehnologia. GOTT, Galactic Organization of Trade and Tariffs este formata cu scopul de a indeplini rolul de politie a universului. In cadrul acesteia, exista o divizie secreta -ES Force, alcatuita din 12 persoane ce poseda diferite superputeri. Fiecare
membru al diviziei ES lupta impreuna cu un coleg, numai ca o echipa.
Povestea este centrata pe echipa formata din Éclair si Lumiere. sper ca te-am ajutat. Acum primesc si eu funda si vot?