| Alllllexandra a întrebat:

Hey tpu.Am si eu o problema:mi-a aparut un cos mare, rosu si dureros pe obrazul drept. Vreau sa'mi dati si mie niste leacuri babesti sau ceva cu ajutorul caruia sa scap rapid de cos...(mentionez ca am 14 ani). Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| lostcontrol12 a răspuns:

Stii ca e normal la varsta asta sa iti apara acneea asta. Poti sa iti dai cu betadine( se gaseste in farmacii) sau cu crema de galbenele dar in orice caz sa nu incerci sa il spargi sau sa il zgandari ca se face si mai urat si iti ramane si semn.

| Alllllexandra explică (pentru lostcontrol12):

Poi folosesc deja un fel de tratament contra acneei, dar dureaza pana se duce...si eu ma gandeam ca poate stiti voi o metoda mai rapida asa:d dar mersi oricum. Apreciez!

| lostcontrol12 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Trebuie sa ai putintica rabdare. Cu multa placere!

| Hoper a răspuns:

Spala'te bine cu apa, apoi seara aplica un strat gros de crema de galbenele (gasesti in orice farmacie 3-4 lei ) in fiecare seara si dimineata vei vedea cum se vindeca. Funda?big grin

| nicolaenistor a răspuns:

Poate ala nu e cos e alceva si daca e ce cred eu.(poate ai furong) du-te sa te operezi

| Alllllexandra explică (pentru nicolaenistor):

E cos suta la sutalaughing da am nevoie sa scap repede de el:d mersi oricum