| kdnkdf a întrebat:

am venit cu o intrebare: de ce nu imi cresc unghiile? de o luna si ceva tot asa le am, mentionez ca nu mananc fastfoofu-ri. Le am foarte mici si nu stiu ce sa mai fac, as vrea sa imi ziceti ceva care sa imi creasca unghiile dar nu vreau sa cumpar sau sa ma duc nu stiu unde sa le gasesc, ceva facut in casa, multumesc

2 răspunsuri:
| Maya. a răspuns:

E posibil sa fie o perioada cand corpul tau are o lipsa de calciu, fier, zinc sau magneziu.

E o problema des intanlita.Mergi la doctorul de familie si el va stii ce vitamine sa iti recomande.

Nu iti face griji.Succes!

| madalina2727 a răspuns:

Stai linistita ca nu este nicio problema, poate un usor deficit de calciu, dar nu cred.La unele persoane sau in anumite momente este normal ca unghiile sa creasca mai greu; si mie mi se mai intampla. Poate le-ai taiat data trecuta mai mult. dar nu e nimic grav.