| AlcolicSmile123 a întrebat:

Ca sa iei bursa la scoala, trebuie sa ai media la fiecare materie 9 sau 10 sau sa ai media generala ale tuturor mediilor sa fie 9 sau 10?

Răspuns Câştigător
| ĉøďяüт a răspuns:

Sa ai media generala cat mai mare eu asa am primit-o funda?

| AlcolicSmile123 explică (pentru ĉøďяüт):

Ma interesa daca trebuie sa ai la fiecare materie media 9 sau 10. Sau doar la media generala.

| ĉøďяüт a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Da

5 răspunsuri:
| Cici4Mici a răspuns:

Daca ai o medie mare, la mine la scoala se ia bursa daca ai media peste 9.50.

| MyaEmy a răspuns:

Nu..trebuie sa ai media minim 9 si sa fii printre primii 3 premianti ai clasei.
Sper ca te-am ajutat happy

| NoName000001 a răspuns:

Dacă te referi la bursa de merit, la mine la școală iau bursă primii zece elevi cu mediile generale cele mai mari. Elevii sunt din toată școala, nu doar dintr-o clasă!